Jak co roku Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk nagrodził najlepszych uczniów z terenu gminy. Dyplomy oraz nagrody finansowe za najlepsze wyniki w nauce otrzymało w tej edycji aż 149 uczniów.

W Sali wiejskiej w Lewkowie, 17 października odbyła się uroczystość wręczania Nagród wójta za najlepsze wyniki w nauce w II semestrze roku szkolnego 2016/2017. Gospodarzami uroczystości była Szkoła Podstawowa w Lewkowie. Po uroczystym powitaniu wszystkich zebranych przez dyrektora szkoły Jacka Piaskowskiego oraz występie artystycznym dzieci z tejże szkoły nadszedł czas na nagrodzenie najlepszych uczniów. Nagrody wręczał wójt gminy Piotr Kuroszczyk wraz z przewodniczącym rady Piotrem Śniegowskim, a odczytywał inspektor oświaty w gminie Ostrów Rafał Szubert. Z budżetu gminy na ten cel przeznaczono ponad 63.000 złotych. Uczniowie szkół podstawowych otrzymali wyróżnienia w wysokości 400 zł, a uczniowie gimnazjum – 500 zł. Dwaj uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku otrzymali maksymalną średnią ocen 6,0: Wojciech Łęgowski oraz Patryk Moczyński. Nagrody trafiły również do uczennic ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich za doskonałe wyniki sportowe. W gali poza nagrodzonymi uczniami wzięli udział rodzice, władze gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele i samorządowcy.

Uczniowie wyróżnieni Nagrodą Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski w roku szkolny 2016/2017

NAZWISKO I IMIĘ SZKOŁA ŚREDNIA OCEN
Duczmal Agata, SP Daniszyn - 5,41
Kokot Natalia, SP Daniszyn - 5,41
Małuszek Antoni, SP Daniszyn - 5,25
Talaga Izabela, SP Daniszyn - 5,33
Urban Gabriela, SP Daniszyn - 5,50
Brajer Mikołaj, SP Szczury - 5,25
Gądziak Kacper, SP Szczury - 5,25
Kaczmarek Filip, SP Szczury - 5,25
Kupczyk Szymon, SP Szczury - 5,41
Kusiński Szymon, SP Szczury - 5,41
Kwiatkowska Julia, SP Szczury - 5,25
Markowska Katarzyna, SP Szczury - 5,25
Adamkiewicz Anna, ZS Gorzyce W-G - 5,20
August Julia, ZS Gorzyce W-G - 5,50
Dudek Katarzyna, ZS Gorzyce W-G - 5,87
Kaczmarek Paweł, ZS Gorzyce W-G - 5,20
Kukuła Miłosz, ZS Gorzyce W-G - 5,26
Marciniak Patrycja, ZS Gorzyce W-G - 5,46
Michalak Karolina, ZS Gorzyce W-G - 5,66
Noculak Aleksandra, ZS Gorzyce W-G - 5,80
Poprawa Joanna, ZS Gorzyce W-G - 5,40
Zdziebkowska Natalia, ZS Gorzyce W-G - 5,78
Adamkiewicz Kinga, ZS Gorzyce W-SP - SPORT
Kukuła Wiktoria, ZS Gorzyce W-SP - SPORT
Pietrzak Julia, ZS Gorzyce W-SP - SPORT
Wolniaszczyk Agata, ZS Gorzyce W-SP - SPORT
Wolniaszczyk Wiktoria, ZS Gorzyce W-SP - SPORT
Wróbel Natalia, ZS Gorzyce W-SP - SPORT
Adamczyk Maksymilian, ZS Gorzyce W-SP - 5,70
Czerwińska Anna, ZS Gorzyce W-SP - 5,75
Dzięcioł Weronika, ZS Gorzyce W-SP - 5,42
Gierszyńska Natalia, ZS Gorzyce W-SP - 5,67
Iwanek Bartosz, ZS Gorzyce W-SP - 5,25
Kopa Maria, ZS Gorzyce W-SP - 5,33
Kuroszczyk Julia, ZS Gorzyce W-SP - 5,92
Magoch Dagmara, ZS Gorzyce W-SP - 5,41
Michalak Aleksandra, ZS Gorzyce W-SP - 5,25
Michalak Patryk, ZS Gorzyce W-SP - 5,25
Nowak Adrianna, ZS Gorzyce W-SP - 5,50
Richter Klaudia, ZS Gorzyce W-SP - 5,25
Szczepaniak Agnieszka, ZS Gorzyce W-SP - 5,33
Szlachta Olga, ZS Gorzyce W-SP - 5,25
Trzeciak Kinga, ZS Gorzyce W-SP - 5,50
Wenzel Zuzanna, ZS Gorzyce W-SP - 5,33
Zaradna Klaudia, ZS Gorzyce W-SP - 5,60
Grzemska Maja, ZS Lamki- SP - 5,25
Przytuła Kinga, ZS Lamki- SP - 5,25
Ptak Natalia, ZS Lamki- SP - 5,33
Spurtacz Wiktoria, ZS Lamki- SP - 5,25
Wilk Dawid, ZS Lamki- SP - 5,25
Wróbel Jagoda, ZS Lamki- SP - 5,25
Cyba Grzegorz, ZS Lamki-G - 5,71
Duczmal Karolina, ZS Lamki-G - 5,90
Ibron Sebastian, ZS Lamki-G - 5,80
Janiak Julia, ZS Lamki-G - 5,33
Musiał Natalia, ZS Lamki-G - 5,39
Nowicki Kacper, ZS Lamki-G - 5,27
Palczewska Aleksandra, ZS Lamki-G - 5,50
Pauter Zuzanna, ZS Lamki-G - 5,55
Pietrzak Patryk, ZS Lamki-G - 5,36
Płóciennik Konrad, ZS Lamki-G - 5,61
Siberna Nikola, ZS Lamki-G - 5,44
Skoczek Karolina, ZS Lamki-G - 5,33
Szkudlarz Eryk, ZS Lamki-G - 5,72
Wierzyk Julia, ZS Lamki-G - 5,22
Wierzyk Weronika, ZS Lamki-G - 5,50
Wikarjak Anna, ZS Lamki-G - 5,80
Zielazna Magdalena, ZS Lamki-G - 5,60
Skórzyńska Maja, ZS Lewków- G - 5,21
Chrostek Adrian, ZS Lewków- SP - 5,25
Gierlach Bartosz, ZS Lewków- SP - 5,25
Gierz Kacper, ZS Lewków- SP - 5,42
Gruszka Kacper, ZS Lewków- SP - 5,25
Kasprzak Emilia, ZS Lewków- SP - 5,25
Kowalski Jakub, ZS Lewków- SP - 5,67
Kowalski Jędrzej, ZS Lewków- SP - SPORT
Kurtyka Monika, ZS Lewków- SP - 5,67
Marczak Mateusz, ZS Lewków- SP - 5,50
Sarwa Karolina, ZS Lewków- SP - 5,58
Stachowicz Marta, ZS Lewków- SP - 5,50
Śliwka Adrian, ZS Lewków- SP - 5,25
Zając Krzysztof, ZS Lewków- SP - 5,58
Balcer Dominika, ZS Sobótka- G - 5,43
Filipiak Estera, ZS Sobótka- G - 5,33
Jaźwiec Marta, MartyZS Sobótka- G - 5,33
Losy Anna, ZS Sobótka- G - 5,21
Łukasiewicz Kinga, ZS Sobótka- G - 5,57
Marciniak Patrycja, ZS Sobótka- G - 5,33
Olejniczak Wiktoria, ZS Sobótka- G - 5,20
Przybylska Nicola, ZS Sobótka- G - 5,20
Raźniewska Zuzanna, ZS Sobótka- G - 5,60
Szymankiewicz Artur, ZS Sobótka- G - 5,27
Gałczyńska Aleksandra, ZS Sobótka- G - 5,86
Dembnicka Izabela, ZS Sobótka- SP - 5,25
Figiel Piotr, ZS Sobótka- SP - 5,42
Gałczyński Mateusz, ZS Sobótka- SP - 5,42
Garbarczyk Karolina, ZS Sobótka- SP - 5,25
Kaźmierczak Barbara, ZS Sobótka- SP - 5,66
Kiełtyka Olga, ZS Sobótka- SP - 5,41
Potaśniczak Jan, ZS Sobótka- SP - 5,58
Stasiak Aleksandra, ZS Sobótka- SP - 5,42
Szymankiewicz Kinga, ZS Sobótka- SP - 5,33
Szymankiewicz Natalia, ZS Sobótka- SP - 5,41
Gądziak Katarzyna, ZSP Franklinów - 5,30
Płóciennik Kacper, ZSP Franklinów - 5,50
Tomczak Weronika, ZSP Franklinów - 5,66
Biniek Oliwier, ZSP Łąkociny - 5,27
Lisik Julia, ZSP Łąkociny - 5,55
Wiertelak Zuzanna, ZSP Łąkociny - 5,27
Goplarek Amelia, ZSP Słaborowice - 5,30
Kościelna Kinga, ZSP Słaborowice - 5,30
Adamiak Alicja, ZSP Topola Mała - 5,58
Aniołowska Julia, ZSP Topola Mała - 5,33
Baraniak Wojciech, ZSP Topola Mała - 5,25
Chachuła Aleksandra, ZSP Topola Mała - 5,58
Cieluch Wiktoria, ZSP Topola Mała - 5,33
Czuba Piotr, ZSP Topola Mała - 5,75
Deresiński Miłosz, ZSP Topola Mała - 5,33
Furman Agata, ZSP Topola Mała - 5,66
Kryjom Kacper, ZSP Topola Mała - 5,66
Kujawski Bartosz, ZSP Topola Mała - 5,25
Kuśnierczak Piotr, ZSP Topola Mała - 5,58
Łojek Marcelina, ZSP Topola Mała - 5,66
Matuszak Alan, ZSP Topola Mała - 5,25
Pichlińska Anna, ZSP Topola Mała - 5,41
Płócienniczak Amelia, ZSP Topola Mała - 5,83
Ratajczak Karolina, ZSP Topola Mała - 5,33
Raszpla Adam, ZSP Topola Mała - 5,66
Szymanek Maksymilian, ZSP Topola Mała - 5,83
Urbaniak Wiktoria, ZSP Topola Mała - 5,25
Zjeżdżałka Sandra, ZSP Topola Mała - 5,75
Baurycza Aurelia, ZSP Wtórek - 5,42
Gancarz Natalia, ZSP Wtórek - 5,25
Jańczak Patrycja, ZSP Wtórek - 5,33
Jański Marcin, ZSP Wtórek - 5,25
Królak Joanna, ZSP Wtórek - 5,91
Łęgowski Wojciech, ZSP Wtórek - 6,0
Mikołajczak Kordian, ZSP Wtórek - 5,58
Moczyński Bartosz, ZSP Wtórek - 5,50
Moczyński Patryk, ZSP Wtórek - 6,00
Ryfa Jakub, ZSP Wtórek - 5,33
Saranek Julia, ZSP Wtórek - 5,33
Strzelczak Jakub, ZSP Wtórek - 5,25
Strzelczak Klaudia, ZSP Wtórek - 5,25
Szczypkowska Wiktoria, ZSP Wtórek 5,83
Śniada Martyna, ZSP Wtórek - 5,25
Walczak Oliwia, ZSP Wtórek - 5,42
Kasiura Anna, ZSP Wysocko W - 5,25
Kaźmierczak Paulina, ZSP Wysocko W - 5,25