Od dnia 1 stycznia 2017 konsumenci gazu zapłacą ponad 12 % więcej niż dotychczas, jedynym ratunkiem na zachowanie niskich cen jest jest sprawdzenie ofert u niezależnych sprzedawców gazu.

W ostatnich miesiącach konsumenci gazu ziemnego cieszyli się raczej obniżkami cen. Niestety w związku ze wzrostem cen na światowych rynkach oraz osłabieniem polskiej waluty wzrosły koszty zakupu gazu, co przekłada się na podwyżkę cen dla końcowych odbiorców.
Dlatego w nadchodzącym roku wszyscy odbiorcy powinni spodziewać się podwyżek co najmniej o 12 %.  Dotyczy to zarówno gospodarstw domowych jak i odbiorców komercyjnych. Każde gospodarstwo domowe zapłaci więcej w skali roku niż dotychczas.
Różnica w cenie pomiędzy monopolistą a niezależnymi Sprzedawcami dla Odbiorców, którzy mają wyższe zużycie to różnica nawet kilkaset złotych rocznie.
Uwolnienie rynku gazu ziemnego w Polsce nastąpiło całkiem niedawno, dlatego Konsumenci nie są jeszcze świadomi, iż zmiany sprzedawcy gazu ziemnego można dokonać dokładnie tak samo jak wyboru operatora sieci komórkowej. 
W Polsce zmiany sprzedawcy dokonało już prawie 70.000 tys. odbiorców i z roku na rok ta tendencja wzrasta (rys. ure.gov.pl)


Zmiana w żadnym przypadku nie wiąże się z przerwą w dostawach gazu, ani koniecznością wymianie gazomierza. Klient nie odczuwa różnicy, ponieważ otrzymuje ten sam gaz. Wystarczy zgłosić się u wybranego niezależnego Sprzedawcy, aby wybrać lepszą ofertę i dokonać formalności.
Ostrowianie mogą zasięgnąć porad na miejscu i zmienić operatora w prosty sposób.

„Działamy na Polskim rynku od września, a już udało nam się zdobyć rzeszę zadowolonych klientów. Nasz dział sprzedaży pomaga dokonać wszystkich formalności dzięki czemu klient zyskuje czas i oczywiście oszczędności. Nasza oferta jest bardzo szeroka. Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta. Zapraszamy do odwiedzenia naszego biura przy ul. Piłsudskiego 29” - mówi Malwina Olszowiak, wiceprezes zarządu BM Group firmy ineon.com.pl 

Informacje na temat zmiany sprzedawcy można uzyskać także w Ostrowie Wielkopolskim w firmie Ineon przy ul. Piłsudskiego 29.  Odpowiedzi na pytania można uzyskać również pod bezpłatnym numerem 800 808 288 lub wysłać na adres biuro@ineon.com.pl skan lub zdjęcie rachunku za gaz i w ciągu 24h otrzymamy niezobowiązującą i bezpłatną wycenę.