Dobrze zaprojektowane biuro to miejsce, w którym… poczujemy się jak w domu. Liczy się komfort i swoboda, które w znacznej mierze wpłyną na kreatywność pracowników oraz ergonomię pracy. Sprawdź, jak w aranżacji biura wykorzystać odcienie z bogatej palety Kolorów Świata oraz kolor roku 2017.

Życie prywatne i praca? Obie dziedziny wydają się coraz mocniej nawzajem przenikać i łączyć. W pracy spędzamy znacznie więcej czasu, angażujemy się w zadania i projekty, za czym w oczywisty sposób podążają trendy w aranżacji biurowych wnętrz. Biura stają się „domowe”, „swojskie”, „kameralne”, tworząc jak najbardziej przyjazne środowisko do pracy i… odpoczywania. Dzieje się tak nie tylko za sprawą nowoczesnego, ergonomicznego wyposażenia, ale również precyzyjnie dobranych kolorów ścian.

Szczegół, detal, pomysł

Dobrym pomysłem jest zindywidualizowanie biura. Zadbajmy o elementy, które wyróżnią wystrój, sprawią, że będzie prezentował się wyjątkowo. Nawiążmy do profilu działalności firmy. Jeśli zajmuje się ona projektowaniem budynków, na ścianie możemy wyeksponować tradycyjne narzędzia, linijki i miarki. W agencji kreatywnej sprawdzą się za to grafiki z zabawnymi cytatami, dialogami z filmów, wyrywkami z książek. W siedzibie biura rachunkowego świetnie będą zaś wyglądały skomplikowane równania uwiecznione na ścianach.

Kolory Świata w Twoim biurze

Pamiętajmy, że kluczowe w wystroju biura są kolory. Niosą one konkretny ładunek emocjonalny, przesłanie i informację. W biurze prawnika czy notariusza, w którym klienci powinni czuć się wyjątkowo komfortowo i bezpiecznie, egzamin zdadzą przede wszystkim beże i brązy (np. odcienie Pustynny Szlak oraz Szczypta Cynamonu z palety Kolory Świata Dulux). W miejscach, w których wykonywana jest praca kreatywna, odnajdą się odcienie koloru fioletowego (jak Lawendowa Dolina) oraz pomarańczowego (może Imbirowa herbata), które pobudzają naszą wyobraźnię. Z kolei jeśli wykonywane zadania wymagają od pracowników dużego skupienia, możemy postawić na błękity (jak Lodowy brzask) lub zielenie (np. Bambusowy Gaj). Kolorem wyciszenia i wewnętrznej równowagi jest zaś szary (sięgnijmy po odcień Skaliste Fiordy lub Morze Północne z Kolorów Świata).

Urządzając biuro, nauczymy się m.in. zestawiania ze sobą różnych kolorów. Zastosowanie tylko jednego wariantu kolorystycznego nie wchodzi bowiem w grę! Powinniśmy dostosowywać barwy i odcienie w danych strefach do wykonywanych weń zadań i ich specyfiki, jednak starając się utrzymać pomiędzy nimi nić porozumienia, pewien wspólny motyw, który będzie spajał i łączył poszczególne sektory czy pomieszczenia.

Modna aranżacja z kolorem roku 2017

Należy oczywiście korzystać z wiedzy związanej z dziedziną psychologii kolorów, jednak nie można zapominać również o najnowszych trendach, dzięki którym biuro będzie prezentować się lekko, rześko i modnie. We wnętrzu perfekcyjnie sprawdzi się Szary Denim z linii EasyCare, kolor roku 2017, łączący w sobie tonacje szarości i błękitu. Cenimy go za wielowymiarowość: doskonale komponuje się zarówno z głębokimi, nasyconymi zieleniami, jak i pięknymi granatami, żółciami czy różami; jest wszechstronny, uniwersalny i chętnie wchodzi w nowe, kolorystyczne związki. Ponadto tonuje aranżację, uspokaja ją oraz nadaje jej nowoczesnego, eleganckiego sznytu. Kolor roku 2017 może stać się tym właśnie wspólnym kolorystycznym elementem we wnętrzu, detalem i motywem, który będzie spajał poszczególne strefy biura. Może pojawiać się we wszystkich poszczególnych sektorach czy pomieszczeniach (np. open space, salce konferencyjnej czy tzw. „chill roomie”), jednak w towarzystwie innych barw, co każdorazowo nada mu innego wydźwięku.

***

W otoczeniu pięknych, z pomysłem dobranych kolorów pracuje się znacznie lepiej, prawda? Warto o tym pamiętać, planując wystrój biura oraz przemalowanie ścian.