Przed nami kolejne już XI Ostrowskie Dni techniki Kolejowej 2017, impreza która co roku przyciąga do Ostrowa wielu sympatyków i miłośników kolei.

Impreza odbędzie się 18 czerwca 2017 (niedziela) w godzinach od 9:00 do 15:00 na terenie PKP CARGOTABOR przy ul. Skorupki 2b (dawniej lokomotywownia, wejście przy parowozie)

Kto z was był rok temu ten wie co to za impreza, a kto nie był niech przekona się w tym roku. To niepowtarzalna okazja żeby poznać historię kolejnictwa w naszym regionie i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy kolejarz.

Jak co roku czekać na was będzie wiele atrakcji. Podobnie jak w roku ubiegłym szczególnym wydarzeniem będzie wizyta parowozu Tkh 05353 kolegów z KSK Wrocłąw oraz prezentacja składu EN57AL Tygrys POLREGIO. Planowany jest również przejazd pociągu retro na trasie Ostrów - Antonin - Ostrów . Ponad to jak zawsze można będzie zwiedzić Izbę Tradycji Ostrwoskiego Węzła Kolejowego oraz hale naprawczą ZNT, obejrzeć wystawe taboru , zasiąść za nastawnikiem lokomotywy elektrycznej i przejechać się w kabinie maszynisty, wziąć udział w konkursie wiedzy, przejechać się drezyną ręczna, obejrzeć prezentacje jednostki OSP Ostrów Wlkp, zobaczyć wystawę modeli lokomotyw w skali 1:10 Pecna, obejrzeć naszą makiete H0 oraz wystawę fotograficzną. (przy III LO)