Ostrowscy kibice mogli oglądać szybkie zawody w sobotni wieczór, bo tak można nazwać trzy wygrane sety w meczu derbowym Salos kontra Barycz.

Do meczu ostrowscy siatkarze przystąpili w roli faworyta, jako ekipa zajmująca 3 miejsce w tabeli z jedną porażką na koncie, natomiast goście dotychczas ugrali jednego seta w rozegranych 6 meczach.

Mecz rozpoczął serią błędów gości i dobrej zagrywce Michała Wachowskiego. Na tablicy pokazał się wynik 11:0 co świadczyło że mecz będzie rozgrywany pod dyktando Salosu. Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem ostrowian.

Dzięki trzy punktowym zwycięstwu SALOS awansował na 2 miejsce wykorzystując podtknięcie UKS Leszno, który przegrał w Krotoszynie 3:2.

W następnym tygodniu zawodnicy rozegrają zaległy mecz wyjazdowy z Liskowiakiem Lisków.