W przedostatniej kolejce południowej IV ligi pierwsze miejsce zajęła Centra Ostrów, pokonując na wyjeździe zespół z Obry Kościan 3:0. Zespół tym samym zapewnił sobie udział w barażach o awans do III ligi.

Mecz był ważny dla obydwu drużyn, Obra po pokonaniu drużyny Pogoni Nowe Skalmierzyce w poprzedniej kolejce miała szansę na zwycięstwo w IV lidze, jedynym warunkiem było pokonanie zespołu Centry u siebie. Dla ostrowian satysfakcjonujący byłby remis, jednak drużyna postanowiła od pierwszych minut gry przejść do ataku, cały czas szukając okazji do zdobycia gola. W 64 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Marcin Kucharski, a jednobramkowe prowadzenie dało ostrowianom większą swobodę w grze. 76 minucie wynik na 2:0 podwyższył Dawid Kuczyński, trzy minuty przed końcem meczu ostatniego gola strzelił Michał Kucharski. Centra zagra w barażach o III ligę. Rywalem będzie zwycięzca grupy północnej, czyli ktoś z dwójki: Lubuszanin Trzcianka, lub Warta Międzychód.

Obra 1912 Kościan- Centra Ostrów 0:3 (0:0)

bramki: 64' Marcin Kucharski, 76' Dawid Kuczyński, 87' Michał Kucharski
Drugie miejsce w tabeli zajął zespół Ostrovii 1909 notując 15 wygranych meczy. Wysoką piątą lokatę odnotowała drużyna Pogoń Nowe Skalmierzyce, zaliczając pięć porażek. Przed wszystkimi drużynami jeszcze jedna, ostatnia kolejka.