Drugi lipca 2017 roku to dzień, który wiele osób zapamięta na długo - tego dnia w Tarchałach Wielkich biegały dzieci - przedszkolaki, podstawówka i gimnazjum, biegali lub maszerowali z kijkami dorośli sportowcy od 16 do 78 roku życia (najstarszy zawodnik - Edward Gozdowski z Ostrowa Wielkopolskiego 1939 rocznik). Ogólna liczba uczestników to 249 osób - 64 dzieci i 185 dorosłych!

Polska Biega w Tarchałach III - wyjątkowo udana, pełna różnych atrakcji i świetnie zorganizowana - przeszła do historii, a teraz czas na podsumowanie.

W tym roku Bieg Główny wygrał Michał Przerwa - mieszkaniec Gminy Odolanów, któremu właśnie z tego względu należą się szczególne gratulacje. Drugi czas miał Rafał Czarnojańczyk z Ostrowa, a trzeci był Łukasz Sobera z Twardogóry. Spośród kobiet najlepsza była Olga Kazimitowa (Ukraina) z Kalisza, druga Izabela Wierzchowska również z Kalisza i trzecia Anna Górska z Ostrowa.

Najlepsi biegacze z Tarchał Wielkich to Julia Wizner i Robert Schubert. Z Gminy Odolanów to Michał Przerwa z Odolanowa, Grzegorz Rogala z Odolanowa oraz Jeremiasza Przydróżny z Garek. Wśród kobiet najlepsze w gminie były: Julia Wizner z Tarchał Wielkich, Magdalena Rudnicka z miejscowości Baby oraz Ewa Rogalińska z Tarchał Wielkich.

W imprezie brali udział zawodnicy z dalekich stron Polski, a w kategorii Najdalej od Tarchał zwyciężyła uczestniczka z Augustowa Martyna Gąsiewska.

Po raz pierwszy organizowaliśmy także marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Podium wywalczyli kolejno:

 1. Konrad Sitkowski z Dobrzenia,
 2. Irena Szymanowska z Ostrowa,
 3. Jacek Urban z Leszna.

Pośród mieszkańców Tarchał Wielkich w marszu Nordic Walking najlepsi okazali się Jan Czubak oraz Urszula Majchrzak.

Wyniki biegów dzieci:

Kategorie kwadraty - 500 metrów – szkoła podstawowa klasy I-III

Dziewczęta:

 1. MAŁGORZATA JUREK - ODOLANÓW
 2. DARIA SZARGAN - TARCHAŁY W.
 3. JULIA PANEK - POZNAŃ

Chłopcy:

 1. NIKODEM BORECKI - JANKÓW PRZYG.
 2. ŁUKASZ CHYTROWSKI - PLESZEW
 3. ADRIAN ZBOROWSKI - OSTRÓW WLKP.

Kategorie trójkąty- 1000metrów- szkoła podstawowa IV-VI

Dziewczęta:

 1. LENA DĄBRÓWKA - OSTRÓW WLKP.
 2. JULIA ROGALIŃSKA - TARCHAŁY W.
 3. SAMANTA ZBOROWSKA - OSTRZESZÓW

Chłopcy:

 1. KRYSTIAN WIESZCZAK - TARCHAŁY W.
 2. WIKTOR BARTOSZEK - RASZKÓW
 3. PATRYK SKRZYPCZAK - TARCHAŁY W.

Kategoria gwiazdy - 1000metrów - gimnazjum

Dziewczęta:

 1. MONIKA JADCZAK - KROTOSZYN
 2. MILENA MUCHA - GORZYCE M.
 3. WERONIKA DATTA - GORZYCE M.

Chłopcy:

 1. KACPER ADAMCZAK - TARCHAŁY W.
 2. NORBERT WOŹNIAK - ODOLANÓW
 3. MATEUSZ ZBOROWSKI - OSTRZESZÓW

Pozostałe kategorie i wyniki biegów na www.tarchalanka.pl

Impreza nie mogłaby odbyć się bez pomocy Sponsorów, których z powodzeniem honorujemy i dziękujemy im umieszczając logo każdego z nich na wielkiej tablicy tuż za podium. Nasi darczyńcy: Gmina i Miasto Odolanów, Elizab Stal, MKTECH, AGRIFIRM, Deftrans, Dombud, OviPak, Wiązary Burkietowicz, Kwiaciarnie: Aleksandra z Odolanowa, U Eli z Ostrowa i Katleja z Ostrowa (dodam, że bardzo rzadko na podobnych imprezach są kwiaty- dzięki Nim sąJ), Dzwonek Odolanowski, Oshee, Intar, Metal-Vis, Alugum, Restauracja Spiżarnia - Paulina Biernat, Przemysław i Patryk Kupijaj, Miejsko- Gminne Zrzeszenie LZS, Rada Sołecka z Tarchał Wielkich, Radni Gminy Odolanów i Powiatu Ostrowskiego: Marian Dolata, Grzegorz Finke, Grzegorz Szubert, Katarzyna Bzik, Józef Wajs oraz wielu mieszkańców Tarchał Wielkich, którzy wolą pozostać anonimowi.

Nie można zapominać o fantastycznych wolontariuszach: Bartosz Śmigiel, Tomasz Rogaliński, Rafał Skrzypczak, Krzysztof Wewiór, Grzegorz Perz, Mariusz Wawrzyniak, Anna Błaszczyk, Przemysław Hęćka, Mieczysław Śmigiel, Piotr Skrzypczak, Natalia Wewior, Aleksandra Wewior, Roman Janoś, Łukasz Sobierajczyk, Wojciech Adamczak, Kacper Adamczak, Łukasz Kołodziej, Weronika Majchrzak, Izabela Dyczak, Marian Przerwa, Łukasz Dolata, Jakub Franc, Karol Koryciak, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tarchałach Wielkich, panie odpowiedzialne za przygotowanie pysznego ciasta drożdżowego, dzieci i młodzież z Tarchał Wielkich, Tarchał Małych i Bab. O dobry humor uczestników zadbał oczywiście jak co roku, najlepszy prowadzący spiker Wojciech Kryjom.