Za nami kolejny weekend pełen sportowych emocji, poniżej znajdziecie zestawienie wyników drużyn z powiatu ostrowskiego.

Ostatni weekend upłynął nam pod znakiem zmagań na boiskach sportowych, gdyż zmagania rozpoczęli piłkarze 4 ligi. Na inauguracje sezonu swój mecz z Polonią Leszno 3:2 przegrała Ostrovia 1909. Niestety ostrowska drużyna nie mogła wystąpić w optymalnym składzie z uwagi kontuzje kilku podstawowych zawodników.
Swój mecz wygrała natomiast Pogoń Nowe Skalmierzyce, której rywalem był PKS Racot. Zwycięstwo 4:1 dało drużynie ze Skalmierzyc prowadzenie w tabeli po pierwszej kolejce.

Do grona czwartoligowców w ten weekend dołączyła drużyna Odolanovia Odolanów, która po zwycięstwie 0:3 w barażu z Krobianką Krobia zapewniła sobie awans do tych rozgrywek.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski drużyna OKS Ostrów pokonała zespół Iskra-Prosna Sieroszewice 5:1.

Na torze w Krośnie zmagali się nasi żużlowcy, którzy już wcześniej zapewnili sobie 3 miejsce po rundzie zasadniczej 2 ligi żużlowej. Zwycięstwo 30:48 było dobrym przetarciem przed nadchodzącymi półfinałami, a zwłaszcza iż nie wiadomo, czy w składzie pojedzie dotychczasowy lider naszych żużlowców Sam Masters, który podczas piątkowego meczu Championship pomiędzy Edinburgh Monarch a Sheffield Tigers zanotował groźny upadek, w wyniku czego złamał obojczyk.