Data wydarzenia: 06.04.2018 18:00 - 06.04.2018 23:59
Miejsce wydarzenia: OCK Ostrów ul. Wolności

Jak informuje organizator wydarzenia firma Info-GLOBAL, już 6 kwietnia mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość spotkania się z Denisem Urubko w Ostrowskim Centrum Kultury.

Kariera tego utalentowanego himalaisty nabrała tempa w tym roku, gdyż 27 stycznia 2018 Denis Urubko, wspólnie z Adamem Bieleckim, Piotrem Tomalą i Jarosławem Botorem, przerwał zimową wyprawę na K2 i wziął udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat, której celem była pomoc schodzącym ze szczytu Élisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Bielecki i Urubko, wspinając się w godzinach nocnych, dotarli do Revol i sprowadzili ją do obozu, a następnie z pomocą Botora i Tomali niżej do helikoptera (dojście do Mackiewicza, z uwagi na ekstremalne warunki pogodowe, nie było możliwe). Akcja ratunkowa odbiła się szerokim echem w polskich i zagranicznych mediach i została doceniona za bohaterstwo uczestników.
W lutym bieżącego roku zdecydował się na samotny atak szczytowy K2 bez konsultacji z kierownictwem wyprawy, przez co skonfliktował się z całym zespołem i opuścił wyprawę. Do chwili obecnej w przestrzeni medialnej temat ten jest wielokrotnie poruszany. 
Bilety 39 zł - dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie Maksymiliana Mareckiego. Przy okazji przypominamy, że w dalszym ciągu można przekazywać 1% podatku na jego leczenie.