Asia

Oceniono 3 raz(y) 3

• dokonuje się przebudowy mieszkalnych domów jednorodzinnych, pod warunkiem wszakże, iż nie zostanie zwiększony obszar ich oddziaływania. Przy czym to powiększenie obszaru oddziaływania rozumie się nie jako powiększenie przestrzeni mieszkalnej, ale to, że się musi "zmieścić" w całości na działce, na której został zbudowany.

Może mi ktoś wyjaśnić ten punkt tak z polskiego na nasze? Mam do wymiany dach z eternitu. Dom jest z dachem starego typu z tzw. ogniomurami, chcielibyśmy się ich przy okazji pozbyć. Zmieni to odrobinę konstrukcję dachu, nie zmieni powierzchni użytkowej, zmieści się całkowicie na działce. Czy potrzebne jest w takim wypadku to pozwolenie na budowę czy nie?

Ciekawska

Oceniono 3 raz(y) -1

Czy można więc na działce wybudować sobie domek mieszkalny o powierzchni użytkowej 35 mkw + poddasze bez zezwolenia?

jak pamiętam...

Oceniono 7 raz(y) 5

...mam gdzieś stary egzemplarz Prawa Budowlanego - wydrukowany w 1966 czy 68 roku i wiecie co? On zawierał zaledwie jakieś 20 kartek (razem ze stroną tytułową i spisem treści) - formatu A6 (mieścił się w niebieskiej kopercie B6) stosownych przepisów, jako tako przychylnych obywatelowi... i dało się też wówczas budować bez komplikacji.
Teraz, gdy w XXI w. utworzyli przytułki dla starych ramoli i nowych nadgorliwych szkodników zza biurek - w postaci przeróżnych Izb i Instytucji, dublujących istniejące wówczas SARP-y, SEP-y, PZiTB, PZiTS, itp. stowarzyszenia. Chyba dzięki tym nikomu niepotrzebnym, tych tworów urzędniczych - zaczęło się komplikowanie i zawirowania zapisami - prostych spraw, mające ubezwłasnowolnić prawa właścicieli działek, posesji czy gospodarstw. Oczywiście powiązano to z surowymi karami. I teraz w glorii łaski, robi się niby ułatwienia dla potencjalnych inwestorów, obłożone śmiesznymi papierkowymi warunkami - a których można by pominąć w toku załatwień, bo tylko kieru

Krzysiek

Oceniono 4 raz(y) 0

Złożyłem wniosek w sierpniu 2016 roku o budowę garażu do 35 m2 bez pozwolenia budowę bez komplikacji ze strony starostwa rozpocząłem ww wrześniu 2016 . Budowę zakończyłem w listopadzie 2016 . W 2017 roku chce rozbudować ten garaż bez pozwolenia o kolejne 35 m2 kiedy mogę złożyć wniosek o rozbudowę i czy w ogóle mogę rozbudować ten garaż . Dziękuję za wszelkie odpowiedzi . Bardzo proszę o odpowiedź bo nie wiem co robić.

gość

Oceniono 8 raz(y) 6

tak jak piszecie to tylko kosmetyka,,,.... a poza tym nic !!! podam przykład ,,.> chciałem wybudować garaż na zgłoszenie i dowiedziałem się ze musze mieć pozwolenie na budowe , bo teren który posiadam to działki przemysłowe ... prosze napisać czym różni się garaż na działce przemysłowej od garażu na nie przemysłowej .. pozdrawiam

Artur

Oceniono 21 raz(y) 15

Prawo budowlane jest absurdem
Rozumiem ograniczenia w sferze publicznej ale prywatnie na mojej działce, za moje pieniądze urzędnik pozwala budować lub nie - czyli totalna komuna.

JANEK

Oceniono 6 raz(y) 4

OD UB.ROKU KONSERWATORZY ZBYTKÓW, ZAMIAST RZECZYWISCIE ZAJMOWAĆ SIĘ ZABYTKAMI, MUSZĄ WYDAWAĆ POZWOLENIA NA PRZERÓŻNE DROBNE ROBOTY BUDOWLANE, TAKŻE TAKIE, DLA KTÓRYCH NORMALNIE NIE POTRZEBA ŻADNYCH FORMALNOŚCI, JEŚLI WYKONYWANE MAJĄ BYĆ W BUDYNKACH, BYNAJMNIEJ NIE ZABYTKOWYCH, JEŚLI PRZYPADKIEM ZNAJDUJĄ SIĘ NA OBSZARZE ZABYTKOWYM! TO OCZYWIŚCIE ZAPEWNE W RAMACH UPRASZCZANIA PROCEDUR I WALKI Z BIUROKRACJĄ... CHORE?... OCZYWIŚCIE, ŻE CHORE, ALE CZY NASI POLITYCY MAJĄCY WPŁYW NA KSZTAŁT PRAWA SĄ CAŁKIEM ZDROWI?...