Kampania Bezpieczny Maluch to największa akcja dla przyszłych rodziców dotycząca bezpiecznego macierzyństwa. W ramach Kampanii na terenie całego kraju odbywają się bezpłatne warsztaty dla ciężarnych.

Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż są przygotowane przez ekspertów, którzy od lat zajmują się tematyką bezpiecznego rodzicielstwa. W 2017 roku Kampania spotka się z przyszłymi rodzicami aż 110 razy w całej Polsce. Do Partnerów Kampanii dołączył Szpital w Ostrowie Wielkopolskim, który współorganizuje najbliższe spotkanie.
Głównym punktem spotkania będzie warsztat z pierwszej pomocy u niemowląt, prowadzony przez doświadczonego ratownika medycznego. Do dyspozycji rodziców Kampania przygotowała kilkadziesiąt lalek, tak by rodzice mogli razem z ratownikiem przećwiczyć omawiane zagadnienia. Podczas spotkania mamy dowiedzą się również jak bezpiecznie podróżować samochodem będąc w ciąży, oraz jak prawidłowo wybrać, a później użytkować fotelik samochodowy, tak by ich dziecko podróżowało bezpiecznie. Eksperci poruszą także temat odpowiedniego żywienia ciężarnych i niemowląt. Na koniec spotkania będzie możliwość wygrania atrakcyjnych nagród przygotowanych przez Partnerów Kampanii, mogących ułatwić pierwsze chwile z maluszkiem.
Warsztaty odbędą się 7.06.2016 w godz.17:00-20:30 w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Na to bezpłatne spotkanie wymagana jest rejestracja na stronie http://bezpiecznymaluch.com.pl/, liczba miejsc jest ograniczona. Informacje o spotkaniu i rejestracji znajdziecie TUTAJ