Jaka jesteś Ewo

30.11.2022 19:00

Miejsce wydarzenia: Sala Koncertowa Filh. Łódź - Łódź, Narutowicza 20/22

Organizator: Agencja Artystyczna CODA - Krystyna Pietranek - Kulis

Agencja Artystyczna CODA zaprasza 30 listopada o godz. 19:00 do Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej na koncert zatytułowany „JAKA JESTEŚ EWO”.

Sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej dnia 30.11.2022 r.

Wykonawcy:

wokaliści-aktorzy i śpiewacy klasyczni: Agnieszka Greinert, Jolanta Bobras, Yelena Lomonossova, Anna Kutkowska - Kass oraz Romuald Spychalski i Dariusz Pietrzykowski z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego pod kierunkiem ukraińskiego pianisty Tarasa Hlushko. W składzie zespołu: Dominika Sznajder – skrzypce, Jacek Delong – klarnet i saksofon, Sylwester Masłoń – kontrabas, Andrzej Delong – perkusja.

Prowadzenie koncertu – Krystyna Pietranek-Kulis

Koncert prezentować będzie w swej treści różnorodność typów niewieścich opisywanych przez twórców płci męskiej - od kokietek, niestałych, femme fatale, wyrafinowanych wampów, poprzez wzorowe matki i żony, do bezwzględnych, okrutnych morderczyń.

Naszym celem jednak nie będzie zastanawianie się nad słusznością takich, czy innych opinii o kobietach, a raczej przedstawienie jak najbogatszej galerii kobiecych bohaterek w muzyce. Będą m. in.:

- kobiety groźne i demoniczne jak na przykład władczyni ciemnych mocy, kipiąca piekielną żądzą zemsty Królowa Nocy, bohaterka opery W. A. Mozarta „Czarodziejski flet”,
- wesołe, piękne i frywolne bohaterki operetek, jak wędrowna śpiewaczka z operetki „La Perichole” J. J. Offenbacha, czy Adela i Rosalinda z „Zemsty nietoperza” Jana Straussa,
- kobiety kochające po grób mimo zdrad i kobiety, które dążą za wszelką cenę do małżeństwa lub wyłącznie do romansu opisywane przez poetów i satyryków międzywojennych kabaretów, m. in. przez Mariana Hemara,
- kobiety, którym los dawał i odbierał miłość, m. in. z repertuaru Edith Piaf.

Instrumentaliści popisywać się będą improwizacjami na różne tematy oraz w wirtuozowskich utworach.

Więcej nie zdradzamy.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Kup bilet