Najlepsze z Najgorszych: Ptakodemia

02.07.2022 21:00

Miejsce wydarzenia: Kino Pałacowe - Poznań, Święty Marcin 80/82

Organizator: Kino Pałacowe

Dla fanów "Ptaków" Alfreda Hitchcocka to jak policzek w twarz.

PTAKODEMIA
O filmie:
Horda zmutowanych ptaków atakuje dotychczas spokojne, kalifornijskie miasteczko, od teraz mieszkańcy muszą walczyć o przetrwanie. Pokonać krwiożercze ptaszyska próbuje grupa śmiałych młodych ludzi, którzy reprezentują taki poziom aktorstwa, że nawet Tommy Wiseau nie zaangażowałby ich do „The Room”.

Twórca filmu James Nguyen urodził się w Wietnamie a w wieku 10 lat przeprowadził się z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, gdzie bardzo szybko stał się fanem kina amerykańskiego a w szczególności „Ptaków” Alfreda Hitchcocka. Miłość do kina pchnęła go nakręcenia za prywatne pieniądze własnej wersji tego klasycznego dzieła. Usatysfakcjonowany wytworem własnej kreatywności zgłosił „Ptakodemię” na Sundance, czyli jeden z najlepszych festiwali kina nieżelaznego na świecie. Niestety film nie zakwalifikował się do programu i nie odniósł sukcesu. Dopiero z czasem entuzjaści „guilty pleasure” docenili specyfikę „Ptakodemii” i film zyskał status kultowego.
Nguyen, sam siebie określający jako "romantic thriller filmmaker" w jednym filmie połączył wszystkie składniki niezbędne do stworzenia kultowego dzieła klasy B a może nawet Z. Jest tu idiotyczna fabuła, żenujące aktorstwo, koszmarne dialogi, nieudolny montaż dźwięku i obrazu, toporne kadrowanie, i najważniejsze - jedne z absolutnie najgorszych efektów specjalnych wszech czasów (głównie gify!). A sceny grozy zamiast straszyć... bawią do łez. Przez cały seans widzom towarzyszy uczucie niezręczności porównywane do tego, które daje oglądanie „The Office”. Z tą różnicą, że cringe w „Ptakodemi” jest całkowicie niezamierzony.

Język: angielski z polskimi napisami
PTAKODEMIA, reż. James Nguyen, USA 2010, 105'

Czym są Najlepsze z Najgorszych?
To pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi
spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w
ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja
autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które
prezentowane są na przeglądzie. Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzów miłość do
kina klasy B od 2015 roku. Dotychczas odbyło się około 150 seansów i wydarzeń w ramach przeglądu.
Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Kup bilet