Jak poinformował wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński, w rejonie Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego powstanie ok. 500 wysokopłatnych, kolejnych miejsc pracy związanych z branżą lotniczą.

- Dolina Lotnicza będzie w Polsce nie tylko w Mielcu. Już wkrótce te słowa znajdą potwierdzenie w faktach. Mamy deklaracje kilku wielkich koncernów, które stworzą pół tysiąca miejsc pracy w aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Będą tam płace powyżej 5-6 tys. zł - powiedział Piechociński podczas konferencji prasowej.

Przemysł lotniczy w Polsce skupiony jest przede wszystkim w tzw. "Dolinie Lotniczej" zlokalizowanej w południowo-wschodniej Polsce. W 2003 roku zostało powołane do życia Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego 'Dolina Lotnicza' z siedzibą w Rzeszowie.

Poza Doliną Lotniczą funkcjonuje Stowarzyszenie Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Wielkopolski Klaster Lotniczy" z siedzibą w Kaliszu. W jego skład wchodzą m.in. Pratt & Whitney Kalisz, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Kalisz i Vac Aero.

http://www.biztok.pl/