Kredyt to jeden z tych produktów bankowych, z których korzystanie powinno być szczególnie skrupulatnie przemyślane. Pożyczka pozwala sfinansować wiele zakupów i rozwój pasji oraz zainteresowań, ale – zaciągana bez rozsądku i dokładnej analizy różnych ofert – może być niebezpieczna dla domowego budżetu. Na co zwrócić więc uwagę, wybierając kredyt gotówkowy? Podpowiadamy!

Tajemnicze RRSO

Ile firm finansowych, tyle ofert. Każdy bank ma w swoim portfolio kredyt gotówkowy – najczęściej zarówno dla stałych, jak i nowych klientów. Żeby nie dać się nabrać na żadne niekorzystne propozycje, należy zachować czujność i dokładnie sprawdzać warunki przedstawiane nam przez konkretną instytucję. Jedną z rzeczy, na które powinniśmy być szczególnie wyczuleni to RRSO, czyli skrót, który zawsze pojawia się przy okazji wszelkiej maści produktów kredytowych.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, bo tak brzmi pełna nazwa tego wskaźnika, to liczba, która określa realny koszt kredytu. I najcenniejsze źródło wiedzy o tym, ile naprawdę pieniędzy będziemy musieli zwrócić do banku. Wylicza się ją na podstawie opłat związanych ze zobowiązaniem. Są tu wszelkie odsetki, prowizje, składki na ubezpieczenie. Niestety, RRSO nie uwzględnia opłaty dodatkowych (np. monitów wysyłanych do klienta w związku z opóźnieniami w spłatach, kosztów karty kredytowej czy obsługi konta).

Zaufanie

Przy wyborze oferty należy również zwrócić uwagę na profil instytucji, w której chcemy się ubiegać o dofinansowanie oraz na opinie na jej temat. Nie ma sensu ryzykować i podejmować współpracy z parabankami czy innymi, niegodnymi zaufania firmami. Sprawdzona, sumienna, znana na rynku firma to gwarancja uczciwości i pewność, że nie zostaniemy na żadnym etapie oszukani przez nieuczciwego sprzedawcę. Santander Consumer Bank ma w swojej ofercie kredyty gotówkowe przyznawane na jasnych i prostych zasadach. Ratę można dopasować do swoich możliwości i zdecydować o jej wysokości. Co ciekawe, gotówkę można otrzymać bez wychodzenia z domu i liczyć na stałe, niskie oprocentowanie.

Przestrzeganie określonych zasad sprawi, że kredyt gotówkowy będzie dla nas solidną pomocą i wsparciem w realizowaniu marzeń i rozwijaniu swoich pasji. Bo tak go właśnie powinniśmy traktować – jako inwestycję w lepszą przyszłość. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, upewnijmy się, że prowadzimy rozmowy z solidną, sprawdzoną firmą. By nie dać się oszukać i wpędzić w kłopoty na długie lata.