Konstrukcje stalowe, chociaż bardzo proste w budowie, mają szerokie zastosowanie. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej stawiają na tego typu obiekty, niekoniecznie zdając sobie sprawę z ich funkcjonalności. Przyjrzyjmy się temu dokładniej i odpowiedzmy sobie wspólnie na pytanie: jak wykorzystać funkcjonalność hal stalowych?

Tanio, szybko i funkcjonalnie

Hale stalowe zyskały swoją popularność ze względu na liczne zalety. Są bezkonkurencyjnie tanie w budowie, a na dodatek postawienie ich zajmuje niewiele czasu. Proste konstrukcje stoją już po miesiącu!

Większość hal powstaje z myślą o zastosowaniu w przemyśle. Niestety, panuje błędne przekonanie o tym, że obiekty stalowe są po prostu nieestetyczne i trudno przenieść je do innej branży. Tymczasem ich funkcjonalność daje duże pole do popisu wielu przedsiębiorcom.

Obiekty stalowe można zastosować w:

  • przemyśle,
  • logistyce,
  • rozrywce,
  • sporcie,
  • rolnictwie,
  • gastronomii.

Ponadto ostatnie lata pozwalają sądzić, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się nowych pomysłów na wykorzystanie hal stalowych.

Przemysł i logistyka

Obiekty stalowe stosowane są najczęściej w przemyśle i logistyce. Można wykorzystać ich funkcjonalność, adaptując je przede wszystkim na hale magazynowe lub produkcyjne.

Rozrywka

Nieco mniej oczywistą opcją zagospodarowania hali stalowej jest wykorzystanie jej w rozrywce. Konstrukcje stalowe świetnie sprawdzają się np. jako hale koncertowe.

Sport

Są sporty, które wymagają dużej, pustej przestrzeni, np. tenis. Wielu inwestorów decyduje się obecnie na budowę obiektu stalowego w funkcji hali sportowej. To bez wątpienia dobra alternatywa do hal murowanych.

Rolnictwo

Funkcjonalność hal stalowych sprawia, że można je wykorzystać w rolnictwie. Świetnie sprawdzają się w roli magazynów na płody rolne. Można w nich chować także sprzęt rolniczy lub wykorzystywać jako warsztaty. Coraz częściej buduje je się również z myślą o hodowli drobiu i bydła.

Gastronomia

Hale stalowe mogą być wykorzystane jako budynki na organizację przyjęć (studniówki, wesela), w których niezbędna jest także gastronomia. Oczywiście takie zaadaptowanie wymaga odpowiedniej aranżacji.

Z czego wynika funkcjonalność hal stalowych?

Funkcjonalność hal stalowych wynika przede wszystkim z ich konstrukcji. Można je łatwo rozbudowywać, demontować lub przenosić w inne miejsce. Wszystko to zajmuje niewiele czasu, dzięki czemu można niemal natychmiast zacząć biznes.

Porządne wykonawstwo to podstawa

Aby wykorzystać funkcjonalność hal stalowych, trzeba mieć pewność, że została dobrze wykonana. Chociaż jej montaż jest prosty, nie znaczy to, że każda firma zajmie się budową od A do Z. Postaw na wykonawców, którzy podchodzą do sprawy kompleksowo. Przykładowo, Commercecon zajmuje się zarówno wykonawstwem, jak i przygotowaniem projektu, wsparciem inwestora, instalacją niezbędnej infrastruktury oraz zagospodarowaniem terenu.