Kredyty i pożyczki to sprawdzony sposób na zdobycie finansowania. Obecnie jest to opcja tym lepsza, że niskie stopy procentowe czynią tego typu produkty finansowe niezwykle atrakcyjnymi. Jedynym problemem może być prawidłowe zarządzanie spłatą kilku różnych rat, z który często skierowane są do różnych banków. Jak sobie z tym radzić?

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Dla kogo i w jakich sytuacjach konsolidacja kredytu będzie najlepszym rozwiązaniem?

Kredyt konsolidacyjny to – ujmując rzecz nieco definicyjnie – produkt finansowy umożliwiający łączenie zadłużenia powstałego m. in. z tytułu posiadanych:

  • kredytów
  • pożyczek
  • kart kredytowych

Ujmując rzecz nieco prościej, kredytem konsolidacyjnym określa się taką formę kredytu, która łączy posiadane już kredyty i pożyczki w jedno. Jaki sens ma podobne rozwiązanie?

Podstawową zaletą kredytu konsolidacyjnego jest usprawnienie i ułatwienie zarządzania posiadanymi formami zadłużenia. W opcji bez kredytu konsolidacyjnego, miesięczna rata spłaty każdego zadłużenia musi być uiszczana oddzielnie, w stosownym dla danego zadłużenia terminie i często w zupełnie innych bankach. Skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego zmienia tę sytuację diametralnie. Objęte konsolidacją formy zadłużenia spłacane są za pomocą jednej tylko raty, wpłacanej do jednego banku. Ale to nie wszystko! Bardzo ważną zaletą kredytu konsolidacyjnego jest również to, że pozwala on obniżyć wysokość łącznej sumy rat, płaconych każdego miesiąca.

Kto powinien zainteresować się takim rozwiązaniem? Każdy, kto posiada więcej niż dwie różne formy zadłużenia, tytułem których każdego miesiąca spłaca raty dwóch różnych kredytów lub pożyczek.

Jakie wymagania należy spełnić, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny? Kiedy warto zasięgnąć porady u eksperta finansowego?

Standardowe wymagania wobec osób ubiegających się o kredyt konsolidacyjnych:

  • oświadczenie z deklaracją zadłużenia
  • dokumenty dotyczące posiadanych umów kredytowych lub pożyczek
  • dobra historia kredytowa

Bardzo pomocny przy wyborze kredytu konsolidacyjnego okaże się z pewnością ekspert finansowy, który będzie w stanie objaśnić proces wydawania decyzji kredytowej przez bank, wskazać elementy wpływające na ostateczną decyzję banku oraz – przede wszystkim – pomóc w wyborze najlepszego kredytu konsolidacyjnego - https://grupaang.pl/kredyty-i-pozyczki/kredyt-konsolidacyjny/, dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości.

Kredyt konsolidacyjny to prosty sposób na radzenie sobie z większą ilością zobowiązań finansowych, który nie tylko ułatwia zarządzanie ratami, ale też często pozwala je obniżyć. Tylko tyle i aż tyle!