Obecnie większość firm ogranicza działania promocyjne do środowiska internetowego. Nie ma w tym nic złego, gdyż w dzisiejszych czasach jest to najpopularniejszy kanał nawiązywania relacji biznesowych. Nie można jednak zapominać o bezpośrednim kontakcie z klientami, a w tym przypadku sprawdzą się odpowiednie narzędzia promocyjne. Zaliczają się do nich m.in. katalogi. Dlaczego warto z nich korzystać?

Czym są katalogi szyte?

Wśród najpopularniejszych formatów folderów wysokie miejsce zajmują katalogi szyte. Są to materiały reklamowe, za pomocą których można w atrakcyjny sposób zaprezentować ofertę firmy. Swoim wyglądem przypominają książkę, dlatego pozwalają  wygodnie zapoznać się z zawartymi informacjami. Ponadto takie foldery sprawdzą się w przypadku każdej branży, zatem stanowią uniwersalny wariant materiałów reklamowych. Dlaczego warto zdecydować się na druk katalogów i jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie?

Druk katalogów reklamowych a ich trwałość

Należy pamiętać, że katalog katalogowi nierówny, gdyż wiele zależy od jakości ich wykonania. Jak mówi specjalista z Open PrintDrukowanie katalogów to prosty sposób na promocję firmy, pod warunkiem, że folder zostanie zrobiony profesjonalnie.” Ponadto zaznacza także, że „Dobrze wykonany wydruk folderów będzie gwarantował, że projekt graficzny będzie czytelny, a katalog posłuży przez długi czas”. Do przygotowania materiałów reklamowych należy więc wybrać dobrą firmę, aby katalog był trwały i estetycznie wykonany.