Nowoczesne bramy roletowe to chętnie wybierane przez wielu przedsiębiorców rozwiązanie. Są wygodne w użytkowaniu, zajmują bardzo mało miejsca, a specjalne mechanizmy zapewniają bezpieczeństwo i skuteczną ochronę przed złodziejami. W jakich obiektach sprawdzą się najlepiej?

Jakie zalety mają bramy roletowe?

Płaszcz bramy roletowej zbudowany jest z profili aluminiowych. Podczas otwierania kurtyna porusza się po umieszczonych pionowo prowadnicach i zwija na wał zamontowany ponad otworem wjazdowym do budynku. Takie rozwiązanie sprawia, że bramy roletowe zajmują bardzo mało miejsca, a podczas otwierania czy zamykania nie wysuwają się przed garaż. Właśnie z tego powodu są one chętnie wybierane w obiektach produkcyjnych i magazynowych oraz innych budynkach przemysłowych – pozostawienie wolnej przestrzeni przed wjazdem i wewnątrz garażu czy magazynu znacznie ułatwia manewrowanie wózkami widłowymi oraz innymi pojazdami.

Wymieniając zalety bram roletowych, nie można zapominać również o wygodzie i bezpieczeństwie użytkowania. Tego typu bramy standardowo wyposażane są w napędy umożliwiające ich komfortowe otwieranie i zamykanie. Specjalne zabezpieczenia z kolei gwarantują skuteczną ochronę przed niebezpiecznymi wypadkami czy uszkodzeniem pojazdów używanych w danym obiekcie. Dodatkowo w modelach roletowych montuje się haki przeciwwiatrowe zapobiegające uszkodzeniu płaszcza bramy nawet przy silnych podmuchach wiatru, a jednocześnie uniemożliwiające jej podważenie. Wysokiej jakości brama roletowa jest więc nie tylko wygodna w użytkowaniu, ale też skutecznie chroni przed włamaniami.

Bramy roletowe do obiektów magazynowych, garaży i zakładów produkcyjnych

W jakich obiektach sprawdzą się bramy roletowe? Z całą pewnością będą one dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie liczy się pełne wykorzystanie cennej powierzchni pod stropem oraz po bokach otworu wjazdowego. Tego typu bramy chętnie montowane są więc w halach przemysłowych i produkcyjnych czy w magazynach. Ze względu na wygodę użytkowania znajdują zastosowanie również w garażach zbiorczych i parkingach wielopoziomowych. Cieszą się one zainteresowaniem także inwestorów prywatnych i są często wybieranym rozwiązaniem do przydomowych garaży.

Brama roletowa idealnie dopasowana do konkretnych potrzeb

Profile, z których zbudowane są bramy roletowe, mogą być wypełnione pianką poliuretanową – to rozwiązanie sprawdzi się w przypadku obiektów ogrzewanych. Model wykonany z aluminiowych cienkich profili znajduje z kolei zastosowanie w halach nieogrzewanych. Producenci bram przemysłowych mogą zaproponować również bramy z aluminiowych profili posiadających delikatną perforację, które doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie wentylacji oraz doświetlenie wnętrza budynku.

Warto też wspomnieć, że tego typu bramy w obiektach przemysłowych nierzadko stanowią element aranżacji i mają decydujący wpływ na wygląd fasady budynku. Możliwość wyboru dowolnego koloru pancerza bramy sprawia, że całość prezentuje się spójnie i estetycznie. Nakładana specjalnymi technikami farba i dodatkowa warstwa lakieru ochronnego skutecznie zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i zapewnia długie użytkowanie oraz zachowanie atrakcyjnego wyglądu.

Wyposażenie dodatkowe

Bramy roletowe standardowo wyposażane są w napęd zapewniający ich wygodne otwieranie i zamykanie. Inwestor może jednak zdecydować się na dodatkowe opcje, dzięki którym sterowanie bramą jest jeszcze bardziej komfortowe, a jednocześnie bezpieczne. Wśród nich wymienić można m.in. nowoczesny system sterowania radiowego, sterowniki na przycisk, sterowanie kodowane cyfrowo, fotokomórki, kraty świetlne czy diodowe lampy sygnalizacyjne LED. Tego typu rozwiązania stanowią dodatkowe zabezpieczenie nie tylko przed groźnymi wypadkami, ale również przed dostaniem się niepowołanych osób do budynku. W przypadku obiektów, w których przechowywane są cenne towary, warto więc rozważyć możliwość montażu wyposażenia dodatkowego.