Jak ożywić pokój, w którym śpimy i dodać mu charakteru? Czy obraz w sypialni nad łóżkiem to dobry pomysł? Czym się inspirować, jeśli zależy nam na tym, żeby nasze wnętrze było nowoczesne i "glamour", a zarazem wyrażało naszą indywidualność?

Jak ożywić pokój, w którym śpimy i dodać mu charakteru? Czy obraz w sypialni nad łóżkiem to dobry pomysł? Czym się inspirować, jeśli zależy nam na tym, żeby nasze wnętrze było nowoczesne i "glamour", a zarazem wyrażało naszą indywidualność?

Sypialnia - gdzie powiesić obraz?

Sypialnia to miejsce naszego relaksu, które ma służyć przede wszystkim odpoczynkowi. Warto więc zadbać o szczegóły wystroju, które sprawią, że będziemy się w niej dobrze czuli. Niewątpliwie, do takich szczegółów należą obrazy na ścianach. Oczywiście, nie muszą one wisieć zawsze dokładnie nad łóżkiem, ale warto zauważyć, że jest to jedno z najlepszych miejsc dla tego typu ozdoby - zazwyczaj to centralna część pomieszczenia, a wyeksponowana, pusta ściana wręcz prosi, by czymś ją zapełnić. Tu obrazy, rysunki, szkice i zdjęcia prezentują się najbardziej efektownie. Warto więc zadbać o to, by były oryginalne i zwracające uwagę.

Nieograniczone możliwości

Ze względu na rodzaje obrazów możemy wyróżnić przede wszystkim:

  • obrazy ze zdjęcia
  • stylizowane zdjęcia osób
  • obrazy 3D
  • obrazy olejne

Również jeśli chodzi o formę możemy zdecydować się na obrazy:

  1. pojedyncze
  2. modułowe

Praktycznie każda z wybranych opcji może występować w wersji kolorowej lub czarno-białej. Wszystko zależy od tego, jaki efekt ostatecznie chcemy osiągnąć.

Nietuzinkowa zabawa stylami

Ostatnimi czasy, całkiem sporą popularnością cieszą się fotoobrazy. Przedstawiać mogą praktycznie wszystko (las, kwiaty, krajobrazy, a nawet oczy, usta czy dłonie...), co zostało wcześniej sfotografowane. Ciekawą odmianą fotoobrazów jest obraz na płótnie z własnego zdjęcia, co można zobaczyć np. na Uwalls.pl. Ta opcja daje niesamowitą możliwość przedstawienia siebie i swoich bliskich w różnych konwencjach - komiksowej, tradycyjnej, w formie reprodukcji, kolażu czy kompozycji modułowej.

Oryginalnym pomysłem na zagospodarowanie pustej ściany na pewno są również obrazy 3D. Trójwymiarowy efekt nadaje całemu pomieszczeniu głębi i wyrazistości i zdecydowanie przyciąga wzrok.

Natomiast osoby, ceniące sobie klasyczną elegancję, mogą sięgnąć po obrazy do sypialni w ramach. Piękny, duży oprawiony pejzaż doda każdemu wnętrzu dyskretnej powagi i przepychu, nie ujmując nic z przytulności i atmosfery ciepła oraz wygody.

Różnorodność dostępnych na rynku wzorów i form obrazów pozwala każdemu wybrać coś dla siebie. Czy to będzie duży obraz do sypialni nad łóżko, czy zdjęcie oprawione w ramki - wszystko zależy od naszej wyobraźni.