Drzwi z przylgą, odwrotną przylgą i bezprzylgowe

Drzwi chronią nas przed światem zewnętrznym, hałasem i zimnem. Bronią dostępu przed niepożądanymi osobami. Jakie drzwi wybrać, by spełniły swoje zadanie? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Mogłoby się zdawać, że drzwi powinno się wybierać, kierując się przede wszystkim względami praktycznymi. Powinny być wytrzymałe i muszą zapewniać bezpieczeństwo. Jednocześnie coraz ważniejsza okazuje się być estetyka, wygląd, dopasowanie do stylu i charakteru pomieszczenia. Drzwi zewnętrzne mają być wizytówką domu, powinny zapraszać do wejścia, witać przybyłych. To element wystroju równie ważny, jak pozostałe, pozwalający podkreślić indywidualizm mieszkańców. Dla wielu ideałem będzie model pięknie się prezentujący, jednak niepozbawiony cech praktycznych. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi.

Mnogość rozwiązań pozwala dobrać drzwi odpowiednie do warunków i potrzeb. Urządzając mieszkanie, zastanów się, czy wolisz tradycyjne modele z przylgą, czy preferujesz modele bezprzylgowe. Te drugie mają chowane zawiasy, a po zamontowaniu tworzą jednolitą powierzchnię ze ścianą i pozwalają znacznie powiększyć optycznie przestrzeń podłogi. Najczęściej wykorzystywane są w mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym, we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Ciekawą ofertę drzwi przylgowych i bezprzylgowych znajdziesz na stronie baranskidrzwi.pl.

Zalety drzwi z odwrotną przylgą

Warto również zwrócić uwagę na drzwi z odwrotną przylgą, które znajdują zastosowania np. w wąskich przejściach, korytarzach, gdzie toczy się walka o każdy centymetr powierzchni. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż otwierają się do wewnątrz, jednak po zamknięciu nie różnią się od tych otwieranych na zewnątrz.

Funkcjonalność drzwi – na co zwrócić uwagę?

Tak naprawdę nie ma jeden złotej rady, jak wybrać idealne drzwi do pokoju. Jeśli twoje pomieszczenie jest niedoświetlone, wybierz model z przeszkleniem. Takie drzwi sprawią, że wnętrze zostanie rozjaśnione i optycznie powiększone. Jeśli twoim problemem jest nieustawny mały pokój, lepszym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne lub chowane w ścianie – w ten sposób zyskasz dodatkową przestrzeń.

Drzwi przeszklone czy pełne?

Drzwi pełne zapewnią ci maksimum komfortu i wytłumią dźwięki, dlatego będą dobrym wyborem do sypialni. Jeśli lubisz nietuzinkowe rozwiązania, możesz zastąpić je modelem z matowymi przeszkleniami. Jeszcze inny model sprawdzi się w domach, gdzie salon połączony jest z kuchnią. Wiele osób decyduje się na drzwi rozsuwane, które pozwalają uzyskać większą przestrzeń, gdy jest to konieczne, ale też oddzielić oba pomieszczenia, gdy gotujesz, czy potrzebujesz więcej prywatności w salonie.

Drzwi energooszczędne i antywłamaniowe

Wybierając drzwi zewnętrzne, powinieneś zwrócić uwagę na takie parametry jak dźwiękoszczelność, czy współczynnik przenikania ciepła. Im niższy wskaźnik przenikalności ciepła, tym cieplejszy dom. W drzwiach wysokiej jakości osiąga on poziom 1,3 W/m2K. Drzwi dobrze chroniące przed docierającymi z zewnątrz dźwiękami są produkowane w kilku klasach dźwiękoszczelności – osoby najbardziej wymagające mogą sięgnąć po model 44 dB. Drzwi prowadzące do domu muszą chronić przed włamaniem, dlatego tak istotne są systemy zabezpieczeń. Jeśli chcesz czuć się pewnie, postaw na modele z certyfikatami RC2 i RC3.

Oferta Barański Drzwi to nie tylko trwałość, wytrzymałość, funkcjonalność, ale także estetyka na najwyższym poziomie. Drzwi mają nie tylko spełniać swoje zadania praktyczne, równie ważny dla klientów jest wygląd tego elementu wystroju. Znajdziesz tu drzwi pełne, przeszklone, w różnych kolorach – od modeli stworzonych w duchu minimalizmu, poprzez rozwiązania nowoczesne, aż po ponadczasowe klasyki.