
| Źródło: Artykuł partnera
Gres porcelanowy patchwork - bogate wzornictwo do spersonifikowanych wnętrz

Patchwork orientalny
Wielu producentów sięga po wzorzysty gres porcelanowy. Na ich tle w szczególności wybijają się porcelanowe płytki patchwork firmy Codicer. Ten hiszpański producent nie stroni od silnych motywów. Uwielbia florystyczne akcenty oraz geometryczny minimalizm.
Jednak jako nieliczny niezwykle często sięga po bogatą ornamentykę orientalną. Piękne, silne wzornictwo Dalekiego Wschodu wzmacnia dodatkowo kolorami. Codicer nie boi się ich intensywności. Czerń, granat, błękit, czerwień przeplatają się w na jego kaflach z białymi, różowymi i zielonymi akcentami.
Do jakich stylów pasują płytki porcelanowe patchwork z motywami orientalnymi?
Świetnie oddają bogactwo stylu glamour. W takich wnętrzach szczególnie dobrze pasuje gres szkliwiony.
Ornamentyka dalekowschodnia pasuje również do szalonych aranżacji boho, które łamią wszelkie reguły.
Należy jednak pamiętać, że motywy dalekowschodnie w gresie porcelanowym są niezwykle intensywne. W małych wnętrzach lepiej stosować je z umiarem. Pas nad blatem kuchennym, nad umywalkami, czy na ścianie pod natryskiem świetnie wystarczy do ozdoby wnętrza.
Właściciele większych pomieszczeń mogą pokusić się także o gres porcelanowy patchwork na podłogę. Intensywny wzór z powodzeniem zastępuje dywan. Do tego jest funkcjonalniejszy i praktyczniejszy w użytkowaniu.
Należy tylko pamiętać, że na podłogę lepszym rozwiązaniem są płytki porcelanowe matowe lub półpolerowane. Gres szkliwiony, czyli ten o wysokim połysku są wprawdzie bardziej efektowne, jednak szkliwo jest dość śliskie. Ponadto, po latach użytkowania jego warstwa może ulec starciu i zmatowieć w miejscach większej eksploatacji.
Gres porcelanowy z motywami florystycznymi - trend, który przybiera na sile
Życie w duchu eko ma swoje przełożenie także na trendy w aranżacji wnętrz. Ceramika nawiązuje do natury w delikatnych, ziemistych barwach.
Gres porcelanowy patchwork idzie jednak o krok dalej. Coraz częściej sięga również po motywy florystyczne. Oferta płytek porcelanowych Codicer bogata jest w ornamentykę zarówno drobnych, jak i wielkich, tropikalnych kwiatów. Takie kafelki doskonale zastępują w domu tapetę. Rewelacyjnie wyglądają na ścianie w salonie, przedpokoju i w jadalni. W kuchni i łazience warto je zestawić z drewnianymi meblami.
Odnajdują się we współczesnych stylach nastawionych na silny związek z naturą.
Geometria — lekkość i wyrazistość współczesnego gresu porcelanowego
Współczesność uwielbia geometrię. Symetria wnosi do wnętrza lekkość. Mocne kreski są minimalistyczne i niezwykle dekoracyjne. Gres porcelanowy Codicer to także ciekawych opcji wykorzystujących właśnie elementy geometrii. Taka ceramika ułożona na większej powierzchni tworzy wrażenie trójwymiarowości. Przyciąga wzrok.
Warto stosować ją nie tylko na ścianach, ale także na podłodze.
Geometryczne wzornictwo pasuje do aranżacji minimalistycznych i industrialnych. Chociaż doskonale odnajduje się także w stylu art déco, który uwielbia symetryczne elementy. W takich wnętrzach warto postawić na gres szkliwiony o wysokim połysku. Jest to istotny element, który dodaje kafelkom elegancji.
Kafelki niczym sztuka współczesna
Porcelanowa płytka może być też inspirowana sztuką. Kilka sezonów temu Codicer wprowadził do swojej oferty ceramikę, której struktura przypomina muśnięcia pędzla. Po bardzo dobrym przyjęciu takich projektów przez rynek producent zdecydował się także na ich wersje patchworkowe.
Niedawno poszedł o krok dalej, Postawił na motywy sztuki współczesnej. Gres porcelanowy patchwork w takim wydaniu jest intrygujący. Samodzielnie zdobi każde wnętrze. Pięknie prezentuje się na ścianie w łazience, w kuchni i salonie.
Nie trzeba układać go na całej powierzchni. Już niewielki fragment robi kolosalne wrażenie.
Z czym łączyć gres porcelanowy patchwork?
Ceramika tego typu jest wszechstronna. Łatwo adaptuje się do różnych stylów. Wystarczą tylko odpowiednie dodatki.
Płytki porcelanowe Codicer z motywami florystycznymi i orientalnymi świetnie wyglądają z kafelkami drewnopodobnymi. Takie połączenie tonuje intensywność aranżacji oraz ociepla wnętrze.
Natomiast geometryczne wzornictwo dobrze łączy się z imitacją kamienia, betonu oraz ceramiką monochromatyczną.
Patchwork to gres porcelanowy o wszechstronnym zastosowaniu. Ponadto bogactwo wzorów i barw daje nieograniczone możliwości tworzenia zindywidualizowanych wnętrz. Oddaje charakter właścicieli. Jest minimalistyczny, ale jako gres szkliwiony nabiera elegancji. Warto po nie sięgnąć, projektując wnętrze na miarę drugiej dekady XXI wieku.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj