
| Źródło: Artykuł partnera
Jak wygląda montaż fotowoltaiki?

Montaż fotowoltaiki – od czego zacząć?
Decydując się na instalację paneli fotowoltaicznych, powinniśmy uwzględnić kilka niezbędnych kwestii przed przystąpieniem do samego montażu. Przede wszystkim warto zacząć od określenia miejsca montażu paneli fotowoltaicznych. Najlepszym rozwiązaniem będzie większa powierzchnia mieszcząca się na dachu czy tereny rolnicze nieużytkowe. Następnie należy określić i podać kąt nachylenia powierzchni względem paneli fotowoltaicznych, aby wiedzieć jaką moc fotowoltaiki wybrać. Ostatnie kroki dotyczą określenia ceny, jednak jest to jednorazowy wydatek, który zwraca się po kilku latach, a dodatkowe ulgi czy możliwość dostania dofinansowania pozwala w atrakcyjnej cenie dokonać takiego montażu. Całością instalacji zajmuje się doświadczona firma, choćby fotowolatika Kępno, która proponuje usługi na najwyższym poziomie.
Systemy montażowe – na dachu oraz gruncie
W zależności od warunków mieszkalnych można dobrać inną powierzchnię przeznaczoną do montażu fotowoltaiki. Najczęściej spotykaną lokalizacją jest oczywiście dach lub są to specjalnie ustawione konstrukcje na gruncie, zazwyczaj widziane na farmach słonecznych. W zależności od położenia dachu będą zastosowane inne sposoby montażu. Jeżeli dach jest płaski, panele fotowoltaiczne będą ułożone pionowo, bądź poziomo. W przypadku skośnego dachu będą to pojedyncze panele, które będą idealnie dopasowane do danej powierzchni. Natomiast instalacje na gruncie dotyczą zazwyczaj większych inwestycji.
Koszty montażu fotowoltaiki
Koszt instalacji paneli fotowoltaicznych będzie uzależniony od kilku podstawowych czynników. Przede wszystkim będzie to miejsce, w którym takowa instalacja ma się znaleźć. W zależności od zacienienia miejsca i warunków sprzyjających nasłonecznianiu paneli cena będzie inna. Im bardziej zacienione miejsce, tym wyższa moc fotowoltaiki, a co za tym idzie – większa cena. Wraz z kupnem materiałów oraz wykonaniu usług przez doświadczoną i profesjonalną firmę, koszt montażu fotowoltaiki będzie wynosił od 15 000 zł do 25 000 zł. Biorąc pod uwagę różnego rodzaju ulgi, możliwość odliczenia od podatku, dofinansowania przez rząd, instalacja paneli fotowoltaicznych może zwrócić się już po około 7 latach. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić sporą część finansów, a na przestrzeni lat okażą się to naprawdę duże kwoty.
Jak wygląda montaż fotowoltaiki? – podsumowanie
Montaż paneli fotowoltaicznych jest dość skomplikowaną instalacją. Z tego względu warto wybrać firmę, która od lat zajmuje się tego typu usługami i będzie odpowiadać za wszystkie kwestie z tym związane. Specjaliści zadbają o przygotowanie wszelkich formalności, doradzą co do lokalizacji umieszczenia paneli fotowoltaicznych i zajmą się dosłownie wszystkim, dzięki czemu o nic nie musisz się martwić. Zwrot kosztów takiej instalacji na przestrzeni 7 lat to niezwykłe rozwiązanie, które z czasem pozwoli cieszyć się darmowym pobieraniem energii z odnawialnych źródeł.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj