Płytki układane w jodełkę pasują do każdego typu wnętrza! Nieważne, czy Twoje pomieszczenie urządzone jest w stylu klasycznym, nowoczesnym czy nawet glamour. Będą idealnym dopełnieniem pokoju, kuchni czy łazienki. Do jakich wnętrz jeszcze je wybrać? W jakim stylu urządzić przestrzeń, aby płytki w jodełkę komponowały się z całą aranżacją? Podpowiadamy w artykule.

Płytki układane w jodełkę, szachownicę i cegiełkę – trzy najpopularniejsze sposoby układania płytek. Dzisiaj natomiast, zajmiemy się tym pierwszym. Jak zatem układać płytki na wzór jodełki, aby osiągnąć wymarzony efekt?

Płytki w jodełkę - przydatne porady

1. Jodełka klasyczna - ten wariant jodełki kojarzy się nam głównie z PRL. Słusznie, bo właśnie wtedy królował na podłogach dużej części społeczeństwa. Do czasów swojej świetności powrócił w roku 2019 i nadal, pomimo upływu lat, jest bardzo modny i uniwersalny. Podczas kupna płytek, postarajmy się wybierać te, z jak najbardziej zaznaczoną różnicą pomiędzy długością przeciwnych boków. Z powodu specyficznego kształtu płytek, niestety nie mamy możliwości zmiany kąta ich układania. Na szczęście, z pomocą przychodzą różne długości i kolory płytek dostępnych na rynku, dzięki czemu możemy ożywić nasze wnętrze.

2. Jodełka francuska - dla osób ceniących oryginalność, wspaniałym rozwiązaniem będzie ułożenie płytek w jodełkę francuską. Krótsze boki płytek powinny być przycięte pod kątem 45°. Jodełka jest odpowiednio wykonana dopiero wtedy, kiedy sąsiadujące ze sobą płytki stykają się krótszymi bokami na jednej osi.

3. Jodełka węgierska - jeśli posiadasz małe lub niezbyt proporcjonalne pomieszczenie, postaw na jodełkę węgierską! Ten sposób układania płytek, optycznie je powiększy, a także nada symetrycznych kształtów. Od jodełki francuskiej różni się jedynie kątem przycięcia krótszego boku płytki. Jest on bardziej delikatny i wynosi 60°.

Sklep z płytkami

Jeśli już wiesz, jak powinniśmy układać płytki w przypadku jodełki klasycznej, francuskiej oraz węgierskiej, możemy przejść do kwestii zakupu. Gdzie możemy zakupić płytki? Na przykład w Klink.pl - sklep z płytkami kamiennymi i ceramicznymi. Posiada on szeroką ofertę różnego rodzaju płytek podłogowych. Dzięki czemu, na pewno znajdziemy towar dostosowany do naszych preferencji, a jednocześnie idealnie wpasowujący się w klimat domu. Wszystkie płytki podłogowe cechuje wysoka jakość oraz wysokie parametry wytrzymałości.