Nie jest prawdą, że sztuczne rośliny wyglądają nieestetycznie. Wszystko zależy bowiem od proporcji, dopasowania, odpowiedniego ich rozmieszczenia czy rodzaju takich roślin. Ciekawą propozycją wydaje się więc sztuczna palma, którą można umieścić zarówno w ogrodzie, jak i wewnątrz domu czy mieszkania w określonym wnętrzu: w salonie, w przedpokoju czy nawet w sypialni. Jak więc to zrobić, aby wszystko wyglądało tak, jak należy? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

Sztuczna palma w ogrodzie

Aby sztuczna palma wyglądała estetycznie w ogrodzie, musi zostać w nim umieszczona w odpowiednim miejscu. Ale to oczywiście nie wszystko. Trzeba również pamiętać o tym, że:

  • Palma sztuczna nie powinna stać w odosobnieniu - najlepiej więc, aby otoczona była innymi roślinami. Nie muszą być one równie wysokie, ale powinny być dostatecznie "bujne", aby sztuczna palma nie odstawała od nich zbytnio.
  • Sztuczna palma nie będzie pasować do wszystkich typów ogrodów, ale do bardzo wielu - tak. Jeśli więc chcemy dodać nieco egzotyki do i tak już egzotycznego ogrodu, postawmy w nim palmę. Unikajmy natomiast umieszczania palm w ogrodach, w których przeważają rośliny tylko i wyłącznie związane z naszym klimatem, aby nie łamać zbytnio decorum ogrodu (chyba że właśnie na tym nam zależy i nie boimy się niestandardowych i kontrastowych rozwiązań!).
  • Sztuczna palma, jak sama nazwa wskazuje, jest sztuczna, więc trzeba o nią dbać inaczej niż o żywe rośliny. Nie musi jej rzecz jasna regularnie podlewać i nawozić, ale warto ją czyścić i konserwować, by z biegiem lat nie nabrała odpychającego wyglądu.

Powyższe wskazówki są właśnie tym: wskazówkami. Jeśli ktoś ma zupełnie inny pomysł, o którym myśli, że na pewno się sprawdzi, warto, aby spróbował wprowadzić go w życie. Efekt może być równie piękny!

Sztuczna palma w domu lub mieszkaniu

Mitem jest również stwierdzenie, że sztuczna palma bardziej nadaje się do dużego domu niż małego mieszkania, do dużego salonu niż do małej sypialni. Dlaczego? Z prostej przyczyny: domy i mieszkania, pomieszczenia, tarasy, balkony i podwórka mogą być różnej wielkości i sprawa wygląda podobnie w przypadku sztucznych palm.

Inaczej niż w przypadku ogrodu, w salonie, sypialni czy przedpokoju sztuczna palma sprawdzi się znakomicie i wcale nie musi być otoczona roślinami. Równie dobrze może prezentować się bez żadnych żywych towarzyszy, bo wszystko zależy od tego, co chcemy z nią zrobić. Może być ona małym dodatkiem do sypialni albo dużą dekoracją w salonie, która będzie przyciągać wzrok gości i domowników. Możliwości jest wiele, ale rada tylko jedna: stawiając na sztuczną palmę w budynku, można wyczarować wiele ciekawych aranżacji - nie trzeba więc bać się eksperymentowania!