Nagrodę Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski za najlepsze wyniki w nauce I półrocza roku szkolnego 2017-2018 oraz za osiągnięcia sportowe odebrało 117 uczniów w terenu naszej gminy.

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 27 marca w sali wiejskiej we Wtórku, której gospodarzem był tutejszy Zespół Szkolno-Przedszkolny.

Galę rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, pani Iwona Tomalak, która powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Piotra Kuroszczyka, zastępcę Wójta Gminy Antoniego Hadrysia, Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Śniegowskiego, Skarbnika Gminy Barbarę Jurek, Radnych Gminy Ostrów Wielkopolski, Radnych Powiatu Ostrowskiego, inspektora ds. oświaty Rafała Szuberta, Dyrektorów Szkół Podstawowych, Dyrektorów Zespołów Szkolno-Przedszkolnych z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz bohaterów tego wydarzenia, czyli uczniów wraz z rodzicami z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski, którzy w I półroczu uzyskali najlepsze wyniki w nauce i największe osiągnięcia w sporcie.

Następnie Pani Dyrektor zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania części artystycznej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej we Wtórku, którzy przedstawili piękny program związany z  10- tą  rocznicą nadania szkole imienia Orła  Białego oraz tegorocznymi obchodami  100-lecia odzyskania niepodległości, chcąc jednocześnie pokazać jak w duchu patriotyzmu kształtujemy tożsamość narodową i co oznacza dla nas bycie Polakiem.

Obraz na stronie dsc_0913.jpg

Następnie Pani Dyrektor zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania części artystycznej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej we Wtórku, którzy przedstawili piękny program związany z  10- tą  rocznicą nadania szkole imienia Orła  Białego oraz tegorocznymi obchodami  100-lecia odzyskania niepodległości, chcąc jednocześnie pokazać jak w duchu patriotyzmu kształtujemy tożsamość narodową i co oznacza dla nas bycie Polakiem.

Obraz na stronie dsc_0913.jpg


Najlepsi z najlepszych  otrzymali nagrody w postaci pamiątkowego dyplomu oraz czeku  z rąk Wójta Gminy Piotra Kuroszczyka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Śniegowskiego.


Aby ubiegać się o nagrodę Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski należy spełnić dwa określone kryteria. Średnia ocen minimum 5,2 zarówno dla szkół podstawowych jak i gimnazjów oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Nagrodę może otrzymać także uczeń za osiągnięcia sportowe na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym.

„Drodzy uczniowie, gratuluję Wam wspaniałych wyników w nauce. Wasza nauka to nie tylko  pasja, ale też ciężka praca, dzięki której możecie spełniać swoje marzenia, rozwijać umiejętności, talenty i w pełni się realizować”  – mówił podczas gali wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

„W tym szczególnym momencie pragnę Wam drogie dzieci pogratulować i podziękować za bardzo wysokie osiągnięcia w nauce, na które składają się dwa czynniki: talent i Wasza ciężka   praca, bez której takie efekty byłyby nieosiągalne. Cieszymy się ogromnie, że  w tym roku  jest Was jeszcze więcej. Pragnę podkreślić, że niezależnie od tego ilu Was będzie, nie będziemy zmieniać kryteriów, a pieniądze w budżecie dla najlepszych i najzdolniejszych uczniów w naszej gminie zawsze się znajdą. Gratulacje i podziękowania kieruję również do dyrektorów i nauczycieli za trud włożony w pracę z dziećmi oraz Waszych rodziców za wsparcie i dobre wychowanie” -powiedział Piotr Śniegowski.

Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy otrzymali nagrody Wójta Gminy za I semestr roku szkolnego 2017-2018.

LP.

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

ŚREDNIA 
OCEN

1

Duczmal Agata

Szkoła Podstawowa w Daniszynie

5,25

2

Karbowiak Lena

Szkoła Podstawowa w Daniszynie

5,50

3

Kokot Kornelia

Szkoła Podstawowa w Daniszynie

5,41

4

Kokot Natalia

Szkoła Podstawowa w Daniszynie

5,21

5

Marciszak Marek

Szkoła Podstawowa w Daniszynie

5,25

6

Perz Julia

Szkoła Podstawowa w Daniszynie

5,41

7

Talaga Izabela

Szkoła Podstawowa w Daniszynie

5,33

8

Urban Gabriela

Szkoła Podstawowa w Daniszynie

5,41

9

August Julia

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,46

10

Dudek Katarzyna

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,73

11

Noculak Aleksandra

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,80

12

Poprawa Joanna

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,53

13

Zdziebkowska Natalia

Szkoła Podstawowa  w Gorzycach Wielkich

5,73

14

Adamczyk Maksymilian

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,90

15

Czerwińska Anna

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,58

16

Dzięcioł Weronika

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,25

17

Fleischer Oskar

Szkola Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,75

18

Gierszyńska Natalia

Szkoła Podstawowa  w Gorzycach Wielkich

5,50

19

Gorzelany Maria

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,41

20

Grzegorowski Szymon

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,41

21

Hoffman Grzegorz

Szkola Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,58

22

Jędras Kamila

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,75

23

Junory Mikołaj

Szkola Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,66

24

Kopa Maria

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,33

25

Kuroszczyk Julia

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,66

26

Magoch Dagmara

Szkoła Podstawowa  w Gorzycach Wielkich

5,42

27

Magoch Kornelia

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,25

28

Mikołajczyk Eryka

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,75

29

Nowak Adrianna

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,33

30

Pacholczyk Zuzanna

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,25

31

Richter Klaudia

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,25

32

Stasiak Nadia

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich  

5,67

33

Szczepaniak Agnieszka

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,25

34

Szlachta Olga

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,25

35

Trzeciak Kinga

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,50

36

Wasielewska Alicja

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,33

37

Zaradna Klaudia

Szkoła Podstawowa  w Gorzycach Wielkich

5,50

38

Zielazny Igor

Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich

5,58

39

Kubasik Julia

Szkoła Podstawowa w Lamkach

5,25

40

Kurkiewicz Zuzanna

Szkoła Podstawowa w Lamkach

5,41

41

Ptak Natalia

Szkoła Podstawowa w Lamkach

5,30

42

Cyba Grzegorz

Szkoła Podstawowa  w Lamkach

5,56

43

Duczmal Karalina

Szkoła Podstawowaw Lamkach

5,60

44

Guźla Karolina

Szkoła Podstawowa w Lamkach

5,25

45

Ibron Sebastian

Szkoła Podstawowa w Lamkach

5,60

46

Wierzyk Weronika

Szkoła Podstawowa w Lamkach

5,40

47

Palczewska Aleksandra

Szkoła Podstawowa w Lamkach

5,50

48

Pietrzak Patryk

Szkoła Podstawowa w Lamkach

5,37

49

Wikarjak Anna

Szkoła Podstawowa w Lamkach

5,71

 

 

 

 

50

Gierlach Bartosz

Szkoła Podstawowa w Lewkowie

5,25

51

Kowalski Jakub

Szkoła Podstawowa w Lewkowie

5,50

52

Marczak Mateusz

Szkoła Podstawowa w Lewkowie

5,42

53

Leszkiewicz Lena

Szkoła Podstawowa  w Lewkowie

5,58

54

Skraburska Zuzanna

Szkoła Podstawowa  w Lewkowie

5,25

55

Zając Krzysztof

Szkoła Podstawowa w Lewkowie

5,58

56

Zając Szymon

Szkoła Podstawowa  w Lewkowie

5,58

57

Kościelna Kinga

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słaborowicach

5,20

58

Balcer Dominika

Szkoła Podstawowa  w Sobótce

5,53

59

Filipiak Estera

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,33

60

Gałczyńska Aleksandra

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,73

61

Jaźwiec Marta

Szkoła Podstawowa  w Sobótce

5,33

62

Losy Anna

Szkoła Podstawowa  w Sobótce

5,27

63

Łukasiewicz Kinga

Szkoła Podstawowa  w Sobótce

5,40

64

Marciniak Patrycja

Szkoła Podstawowa  w Sobótce

5,20

65

Raźniewska Zuzanna

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,27

66

Dembnicka Izabela

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,20

67

Figiel Piotr

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,33

68

Gałczyński Mateusz

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,33

69

Kaźmierczak Amelia

Szkoła Podstawowa  w Sobótce

5,33

70

Kaźmierczak Barbara

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,50

71

Kiełtyka Anna

Szkola Podstawowa  w Sobótce

5,25

72

Kiełtyka Olga

Szkoła Podstawowa  w Sobótce

5,50

73

Kruszyk Marta

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,20

74

Losy Zofia

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,20

75

Potaśniczak Jan

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,50

76

Stasiak Aleksandra

Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,29

77

Szymankiewicz Natalia

 Szkoła Podstawowa w Sobótce

5,27

78

Adamski Emil

Szkoła Podstawowa  w Szczurach

5,30

79

Tomczak Weronika

Szkoła Podstawowa w Franklinowie

5,25

80

Zielińska Kinga

Szkoła Podstawowa w Franklinowie

5,33

81

Biniek Oliwier

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łąkocinach

5,27

82

Marczak Julia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach

5,27

83

Nowicka Zuzanna

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łąkocinach

5,27

84

Aniołowska Julia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,25

85

Chachuła Aleksandra

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,36

86

Deresiński Miłosz

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,25

87

Furman Agata

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,58

88

Kuśnierczak Piotr

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,33

89

Kuśnierczak Zuzanna

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,75

90

Kryjom Kacper

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,58

91

Lisiak Dominika

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,25

92

Łojek Marcjanna

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,67

93

Niemiec Amelia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,42

94

Pichlińska Anna

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,33

95

Płócienniczak Amelia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,92

96

Raszpla Adam

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,42

97

Ratajczak Karolina

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,50

98

Skrzypek Sandra

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,50

99

Suś Klaudia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,25

100

Szymanek Maksymilian

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,67

101

Urbaniak Wiktoria

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

5,33

102

Bergandy Julia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,50

103

Biała Weronika

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,67

104

Boroch Julia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,58

105

Kmiecik Piotr

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,21

106

Królak Joanna

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,80

107

Łęgowski Wojciech

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,50

108

Mikołajczak Kordian

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,67

109

Moczyński Bartosz

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,50

110

Moczyński Patryk

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,64

111

Strzelczak Jakub

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,21

112

Szczypkowska Milena

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,42

113

Szczypkowska Wiktoria

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,75

114

Śniada Martyna

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,42

115

Walczak Oliwia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wtórku

5,33

116

Karolak Anastazja

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysocku Wielkim

5,25

117

Laskowska Marcelina

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysocku Wielkim

5,25