Od czasu do czasu pojawiają się rozwiązania, które mimo iż budzą otwartą dyskusję jawnie przyczyniają się do ułatwiania życia ludziom.

Założenie tytułowej aplikacji jest banalne. Przy wykorzystaniu kamery pokazujemy programowi wyrażenie matematyczne, a ten w czasie rzeczywistym wyświetla wynik.

I wiecie co? To działa, a czas, w jakim aplikacja „myśli” jest zadowalający. Na świecie jest mnóstwo kalkulatorów oferujących obliczanie, między innymi, funkcji liniowych. Jednak żaden nie oferuje tego, co PhotoMath.

Po otrzymaniu wyniku wystarczy kliknąć jeden przycisk (w Windows Phone jest to strzałka) użytkownik zostaje przeniesiony do wyjaśnienia, w jaki sposób dokonano obliczeń. Dzięki temu wiadomo, skąd wziął się wynik.

Prostotę, jaka kryje się za aplikacją, znakomicie obrazuje poniższe wideo. Program testowałem na Lumii 925 i na wynik nie musiałem czekać dłużej niż na filmiku promocyjnym.

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie etc. nie stanowią problemu dla PhotoMath. Program radzi sobie również z ułamkami, pierwiastkami, a nawet prostymi równaniami liniowymi. Autorzy planują w przyszłości wzbogacić swój produkt o nowe funkcje.

PhotoMath jest póki co dostępny na system Windows Phone i iOS. Co ciekawe wersja na Androida ma pojawić się na początku przyszłego roku. Program jest bezpłatny i obok Office Lens jest, według mnie, obowiązkową pozycją dla studenta czy ucznia.

tekst: http://www.tabletowo.pl/