Studia w trybie „sandwich” (ang. kanapka) są coraz częściej wybierane przez studentów. Mają je w swojej ofercie już prawie wszystkie brytyjskie uczelnie, są także bardzo cenione przez pracodawców. Na czym właściwie polega ich fenomen?

Studia i praca

Studia w trybie sandwich umożliwiają jednoczesne zdobycie dyplomu wyższej uczelni i bezcennego doświadczenia zawodowego w prestiżowych firmach. Aplikując na wyższą uczelnię w Wielkiej Brytanii, student ma do wyboru zwykłe trzyletnie studia licencjackie, lub czteroletnie studia – „kanapkę”. Dodatkowy rok (najczęściej po drugim roku nauki) jest przeznaczony na odbycie stażu, zazwyczaj płatnego, u jednego z partnerów uczelni. W zależności od uniwersytetu i studiowanego kierunku mogą to być takie firmy jak np. Mercedes, Microsoft, Rolls-Royce, Airbus, BBC czy Deloitte, a także wiele, wiele innych topowych firm. Miejsce na stażu jest zagwarantowane, a wszystkie formalności załatwi za ciebie uczelnia! Istnieje też możliwość znalezienia stażu na własną rękę, w firmie którą student sam wybierze. Po ukończeniu stażu, studenci wracają na ostatni rok na uczelnię, żeby dokończyć studia i otrzymać dyplom.

Ogromne korzyści

W dzisiejszych czasach dyplom prestiżowej uczelni to już niestety czasem za mało – pracodawcy szukają u kandydatów konkretnych umiejętności popartych doświadczeniem zawodowym. Możliwość zdobycia doświadczenia w renomowanej firmie jest więc na wagę złota, i na pewno wyróżni cię z tłumu kandydatów na stanowisko. Staż jest też szansą na sprawdzenie, czy wybrana kariera jest na pewno tą wymarzoną, lub okazją na spróbowanie sił także w innym dziale. Ponadto, odbywając staż w trakcie studiów nawiązujesz bezcenne kontakty, które z pewnością ułatwią poszukiwanie pracy po ukończeniu studiów.

Łatwiej niż myślisz

Co jest potrzebne, żeby skorzystać z takiej szansy? Wystarczy zdać maturę! Akceptują ją wszystkie brytyjskie uczelnie, więc nie ma konieczności zdawania matury międzynarodowej ani egzaminów wstępnych. Co więcej, wiele brytyjskich uczelni nie wymaga wcale certyfikatu językowego – wystarczy dobrze zdana matura z angielskiego! Większość uczelni wymaga egzaminu na poziomie rozszerzonym, ale są też takie, na które wystarczy bardzo dobrze zdana podstawa. Team Studiuj w Anglii pomoże ci znaleźć odpowiedni uniwersytet dla ciebie!

Na studia na ponad 100 uniwersytetach w Anglii i Walii, także na studia w trybie sandwich, możesz aplikować z bezpłatną pomocą teamu Studiuj w Anglii! Pomagamy w całym procesie aplikacji, od wyboru uczelni aż po złożenie wniosku o pożyczkę i akademik. Mamy ponad 10 lat doświadczenia i ponad 3000 zadowolonych studentów, którzy dostali się z nami na wymarzone uczelnie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak spełnić twoje marzenia!