W najbliższą sobotę 8 września każdy chętny będzie mógł zobaczyć na własne oczy jak wygląda największa inwestycja edukacyjna w powiecie ostrowskim.

We wtorek 4 września otwarto największą w historii odrodzonego samorządu powiatowego inwestycję oświatową. Mowa o Centrum Kształcenia Praktycznego, które dla zwiedzających będzie otwarte już w sobotę 8 września. 

W rozbudowywanym Centrum Kształcenia Praktycznego odbywać się będą zajęcia dydaktyczne, praktyczne, zawodowe dla uczniów trzech ostrowskich zespołów szkół zawodowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski: Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Do tych celów wykorzystany zostanie także w części dach Centrum, na którym zlokalizowane zostały instalacje do fotowoltaiki.

W wyniku zrealizowania całego przedsięwzięcia  (budowy nowego budynku i przebudowy już istniejących) powstało 10 nowych pracowni do kształcenia zawodowego w specjalnościach: obróbki skrawaniem, budowlano-instalacyjna, projektowania i programowania komputerowego, energetyki odnawialnej i mechatroniki, pracownia obróbki ręcznej, szkoleń BHP, chłodnictwa i mechatroniki, elektrotechniki, elektroniki i elektroenergetyki, pojazdów motocyklowych oraz spawalnicza.

Dla wszystkich osób zainteresowanych by zobaczyć Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wielkopolskim, drzwi otwarte będą już w sobotę 8 września o godzinach 9:00, 10:00 i 11:00. 
Zapraszamy.