Pomaganie mamy w naturze. Empatia w stosunku do osób chorych i cierpiących inspiruje do działania i zastanawiania się nad istotą życia. Pomaganie daje poczucie satysfakcji, mogąc stać się jednocześnie ścieżką zawodowej kariery. Jedną z takich dróg jest wybór zawodu opiekuna medycznego.

Rozpoznać potrzeby

Podejmując się opieki nad osobą starszą lub chorą należy przede wszystkim prawidłowo rozpoznać problemy i potrzeby podopiecznego. Pierwszym etapem jest rozmowa z chorym lub jego najbliższymi. Dzięki temu opiekun medyczny może ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta oraz zaplanować kolejne czynności opiekuńcze. Kompleksowo zebrane informacje nie tylko dają obraz schorzeń, ale również pozwalają na określenie wielu innych czynników m.in.: wpływu choroby na stan psychiczny, jednocześnie uwzględniając sytuację chorego i rodziny.

Profesjonalne przygotowanie

Odpowiednie przygotowanie to pierwszy krok do profesjonalnej opieki. Zawód opiekuna medycznego od kilku lat  cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a rynek usług medycznych prężnie się rozwija, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami m.in. w Niemczech. Ma to związek z faktem, że żyjemy w starzejącym się społeczeństwie. Prywatne i publiczne placówki stale poszukują opiekunów medycznych.

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, szkoła TEB Edukacja od kilku lat prowadzi kierunek Opiekun medyczny z aktywizacją seniora. Duża liczba zajęć praktycznych pozwala na zastosowanie zdobytej wiedzy teoretycznej. W trakcie tych zajęć słuchacze przygotowują oraz realizują gotowe plany działań opiekuńczych. Wybierając szkołę warto sprawdzić czy ma ona wsparcie dużych i doświadczonych firm z branży medycznej.

Potwierdzają to słowa pracodawców, np. firmy Promedica.24, lidera na rynku usług opiekuńczych dla klientów na terenie Polski, Niemiec i Anglii.  W ramach współpracy ze szkołą policealną TEB Edukacja przygotowujemy oferty pracy dla absolwentów kierunku Opiekun medyczny z aktywizacją seniora. Dodatkowo dla Opiekunów współpracujących z nami proponujemy szkolenia np. z kombinezonem geriatrycznym, które są bardzo istotne z punktu widzenia wykonywania tego zawodu. Otrzymujemy naprawdę dużo telefonów od opiekunów medycznych zainteresowanych dokształceniem się w tym zakresie – podkreśla Agnieszka Kosowska specjalista ds. organizacji szkoleń z firmy Promedica24.

Opiekun medyczny znajdzie zatrudnienie m.in. w szpitalach, głównie na oddziałach geriatrycznych, chorób wewnętrznych, neurologii i oddziałach opiekuńczo-pielęgnacyjnych, domach pomocy społecznej, hospicjach, a także w opiece domowej w kraju jak i w krajach UE. Tam, m.in.,.  pracują nasi absolwenci " – dopowiada nauczycielka ze szkoły TEB Edukacja. 

Zyskaj benefity!

Dobra szkoła powinna nie tylko cechować się profesjonalizmem czy posiadać duże doświadczenie w kształceniu, ale także oferować swoim słuchaczom szeroki pakiet benefitów. TEB Edukacja to własne, profesjonalnie wyposażone pracownie, nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości materiały dydaktyczne oraz nauczyciele – praktycy, którzy w przystępny sposób przekazują prawdziwą, potrzebną wiedzę i dzielą się swoim doświadczeniem. To także okazja do zdobycia dodatkowych certyfikatów i dostęp do szerokiej gamy kursów e-learningowych oraz programów nauczania tworzonych przez praktyków. Małe grupy, kameralna i przyjazna atmosfera oraz wysoka jakość kształcenia – TEB Edukacja to twoja szansa na zdobycie wymarzonego zawodu i lepszą przyszłość, więc nie zwlekaj, zacznij realizować marzenia już dziś!

 

www.teb.pl

  

Szkoła Medyczna TEB Edukacja

Oddział Kalisz

Pl. Św. Józefa 12

62-800 Kalisz

Tel: 62 595 60 30

E-mail: kalisz@teb.pl

 

Oddział Ostrów Wielkopolski

ul. Kolejowa 47

63-400 Ostrów Wlkp.

Tel. 62 591 55 91

E-mail: ostrow@teb.pl

www.teb.pl