Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego stworzyli projekt, który ma uświadomić młodym ludziom, że mogą zdziałać naprawdę wiele zaczynając kompletnie od zera, grupa ma swój kanał na YouTube, na którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Grupę projektową o nazwie ,,Projekt Alfa" tworzy 6 osób z II LO w Ostrowie, projekt ten powstaje na rzecz olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii". Zauważyliśmy, że ludzie boją się działać i osiągać wyżyny. Nie wykorzystują swoich talentów tylko je marnują. Właśnie z tej przyczyny stworzyliśmy naszą grupę. Chcemy za pomocą działalności w internecie (Facebook, Instagram i przez nagrywanie filmików na YouTube) uświadomić ludziom, że mogą zdziałać naprawdę wiele zaczynając kompletnie od zera. Na naszym kanale na YouTube wrzucamy filmiki motywujące, edukacyjne i pokazujemy historię wielu sławnych osób, którzy jak każdy z nas zaczynali od zera i co najważniejsze nigdy się nie poddali, a my możemy teraz przeczytać o nich w gazecie/internecie i zobaczyć ich na ,,wielkim ekranie". Ale co robi większość osób? Zwyczajnie się poddaję, bo się boi, że nie da rady- mówił Paweł Piechocki kierownik Projektu Alfa.
I tu pojawia się grupa ,,Projekt Alfa"- ludzie, którzy mają za zadanie zmotywować do pracy i pokazać jak zaczynali inni i czym się teraz zajmują: prowadzą największe firmy, są reżyserami największych hitów filmowych lub znanymi piosenkarzami. Na ich kanale znajdują się aktualnie 2 filmy (jeden opisujący projekt, drugi to zwiastun najnowszego filmu, który już niedługo zobaczy światło dzienne). Nad każdym filmikiem poświęcają wiele godzin pracy, oprócz projektu chodzą normalnie do szkoły, ale każdy wolny czas poświęcają pracy nad tym projektem, wierząc, że pomoże innym ludziom. Skąd pomysł na taką nazwę projektu? Alfa oznacza początek, a początek się związany z tym, że każdy z nas zaczyna kompletnie od zera. Jedyną rzecz jaką ma to pomysł. I stąd wzięła się ,,Alfa"- dodaje Paweł.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na Facebooku i na kanale YouTube