W role wokalistów weszli nauczyciele ze szkół i przedszkoli. Pretekstem do zaprezentowania się na scenie był I Powiatowy Przegląd Śpiewających Nauczycieli „Belferiada 2017”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury.

To pierwszy taki przegląd w naszym powiecie, w którym mają szansę zaprezentować się w roli wokalistów nauczyciele. W sumie w sobotę, 2 grudnia 2017 roku, na scenie Młodzieżowego Domu Kultury odważyło się wystąpić oraz poddać ocenie jury i publiczności dziesięcioro nauczycieli i dyrektorów szkół i przedszkoli. W ich wykonaniu – solo bądź w duetach – publiczność usłyszała siedem utworów. I to różnych – od poezji śpiewanej, przez pop, filmową, rozrywkową czy rockową.

zdjecieWykonania oceniało młodzieżowe jury, w którego składzie znaleźli się uczestnicy zajęć w MDK: Marcelina Durdyn, Dominik Krakowski, Bartosz Pawłowski, Wiktoria Prajzner. Decyzją organizatorów, podczas przeglądu nie przyznawano miejsc, a nagrodę główną – Grand Prix. Otrzymał ją duet: Joanna Fidyka i Joanna Napruszewska-Pronobis, na co dzień nauczycielki w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Misia Uszatka w Ostrowie Wielkopolskim.

zdjecie

Dla publiczności zaprezentowali się – już poza konkursem – także nauczyciele z MDK, którzy na co dzień nie prowadzą zajęć wokalnych. Wystąpili na scenie: Bernadetta Matysiak, Dariusz Kępiński wraz z zespołem w składzie – Mariusz Chocaj, Jacek Kasznicki i Mariusz Łęcki oraz – na finał imprezy – szefowa MDK Anna Drobniewska wsparta przez Ewę Borowicz-Kasznicką i Bernadettę Matysiak. – To była pierwsza edycja przeglądu. Cieszę się, że znaleźli się tacy nauczyciele, którzy nie bali się wyjść na scenę i wcielić w rolę wokalistów – mówi szefowa MDK Anna Drobniewska.

zdjecie

– Za rok szykujemy drugą edycję imprezy. Kto wie, może zdecydujemy się na poszerzenie formuły i publiczność zobaczy nauczycieli nie tylko śpiewających, ale też i tańczących... – dodaje Anna Drobniewska. I Powiatowy Przegląd Śpiewających Nauczycieli „Belferiada 2017” odbył się w sobotę, 2 grudnia 2017 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury, który – wraz ze Stowarzyszeniem „Hurra Kultura!" – był jego organizatorem.