„Otul nas miłością” - właśnie tak brzmi slogan kampanii społecznej prowadzonej przez uczennice Zespołu Szkół Usługowych. Program ma na celu zachęcić ludzi do adopcji bądź do wsparcia schroniska dla zwierząt w Wysocku Wielkim.

Zbliża się zima, jest to szczególnie trudny czas dla zwierząt. Z tego powodu chcemy dołożyć wszelkich starań by zapewnić pupilom komfort oczekiwania na dom w miejscu, w którym niczego im nie zabraknie.

Schronisko to miejsce, które woła o pomoc. Rozumiemy, że nie każdy może podjąć się adopcji pupila. W związku z tym wychodzimy z pewną inicjatywą. O ile nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić im szczęśliwy dom, tak zawsze możemy okazać im odrobinę otuchy choćby poprzez wizytę w schronisku, na której jest możliwość wybrania się na spacer z wybranym czworonogiem. W taki sposób pomagamy w nauce chodzenia na smyczy bądź przyswojeniu podstawowych komend. Czułość możemy okazać również poprzez zabawę - istnieje wiele możliwości, a jeszcze więcej korzyści.

 W zbliżającym się okresie dla schroniska niezbędne będą:

-prześcieradła

-ręczniki

-koce

-poszewki

-kołdry bez pierza

-karma (drobna dla dorosłych psów)

-mokra karma

 

Apelujemy o wsparcie, na pozór to tak niewiele lecz w wielkim stopniu może pomóc.

Z całego serca zapraszamy do zainteresowania się tematem. Osoby szukające swojego czworonożnego przyjaciela prosimy o zajrzenie do schroniska, być może to akurat tam na Was czeka. Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy miejscu, które czyni tak wiele dobrego.