Jak co roku 10 stycznia ogłoszony został ranking magazynu perspektywy.pl , w którym wybierane zostają najlepsze szkoły średnie.

Ranking perspektywy.pl prowadzony jest już od ponad 20 lat. Na wyniki rankingu czekają dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, gimnazjaliści i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także organy prowadzące szkoły, dla których jest to element porównawczy.

W tegorocznym zestawieniu najlepszych Liceów w kraju najlepszymi okazały się:

1 XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica- Warszawa
2 XIII Liceum Ogólnokształcące- Szczecin
3 V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego-  Kraków

Najlepszym liceum z Wielkopolski, dopiero na 28 miejscu w kraju jest II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej z Poznania 
Na 164 miejscu w kraju i 9 w Wielkopolsce znalazło się III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Kalisza.

Lekki wzrost zanotowała najlepsza w rankingu szkoła z Ostrowa czyli I LO im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego.W tym roku I Liceum Ogólnokształcące znalazło się na 26 miejscu w Wielkopolsce i 334 miejscu w kraju (367 w zeszłym roku) 

Po raz pierwszy w rankingu znalazło się Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek Ostrów Wlkp. z 36 miejscem w Wielkopolsce i 481 w Polsce. 
Po rocznej przerwie do rankingu wróciło także II LO.  II LO z Oddz. Dwujęz. im. Władysława Reymonta Ostrów Wlkp zajęło 49 miejsce w Wielkopolsce i 610 w Polsce. 

W rankingu techników:
1 Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1-  Warszawa
2 Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności-  Kraków 
3 Technikum nr 7 w ZSE-M-  Nowy Sącz

Na 14 miejscu w Wielkopolsce i 206 w kraju znalazło się Technikum nr 1 w ZS Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Jest to mały awansem gdyż w zeszłym roku ZAP był na 17 miejscu w Wielkopolsce. 
Do rankingu wskoczyła jeszcze jedna szkoła z Ostrowa i to od razu na 28 miejsce w Wielkopolsce 338 w Polsce. Mowa o Technikum nr 5 w ZS Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. 

Wszystkim szkołom gratulujemy a uczniom życzymy dobrych wyników w nauce :)