Skończyć studia – to marzenie wielu, często niespełnione. Zabrakło pieniędzy, czasu, wiary w siebie, a być może naukę przerwały zdarzenia losowe. A gdyby tak zrealizować to marzenie niezależnie od wieku w jakim jesteś? Studiować na wysokim poziomie, w dobrej atmosferze i do tego w Ostrowie!

Wydział Zamiejscowy w Ostrowie Wielkopolskim Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich to uczelnia, która łączy bycie przyjaznym dla studenta z wysokim poziomem nauczania.
Studenci, oprócz obowiązkowego programu kształcenia, umacniają pewność siebie, poznają swoje mocne strony, doskonalą umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz uczą się poruszania się po rynku pracy.
Jak podkreśla Eliza Wolańczyk – dziekan wydziału, jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą się uczyć oraz dobrze czuć się z sobą i z innymi.

Działamy od roku, pierwszy rocznik naszych studentów 1 stopnia to osoby w wieku od 20 do ponad 60 roku życia – mówi dziekan. – To olbrzymia wartość dla wszystkich – dzielenie się doświadczeniami, łamanie różnic pokoleniowych. Z radością obserwuję jak nasi studenci integrują się i zmieniają – zyskują odwagę, pewność siebie.
A to wszystko za sprawą innowacyjnych metod kształcenia, niewielkich liczebnie grup i doboru prowadzących – przyjaznych studentom, a jednocześnie pomocnych.

- Panuje tu świetna atmosfera, już nie mogę się doczekać powrotu po wakacjach – mówi jedna ze studentek. - Jednocześnie mamy bardzo wysoki poziom, o czym przekonałam realizując praktyki. Moi opiekunowie zaskoczeni byli, że tak dużo potrafię będąc na pierwszym roku. Jak tu się nie uczyć, gdy prowadzący wierzą w nas i motywują. Poza tym przekazują nam mnóstwo praktycznych umiejętności, także przydatnych w życiu – na przykład w relacjach z własnymi dziećmi.


Informacje na temat uczelni można uzyskać na stronie www.wskmostrow.edu.pl , telefonicznie pod nr 739 031 083 lub na ul. Kolejowej 10/4 w Ostrowie.
Obecnie trwa rekrutacja na studia 1 stopnia pedagogika oraz na kilkanaście kierunków studiów podyplomowych.