Ponad 300 najlepszych uczniów w Wielkopolsce, wśród których znalazło się aż 59 z terenu kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty (dawnego województwa) odebrało 10 grudnia Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Na poniedziałkową uroczystość do auli kaliskiego III LO przybyli parlamentarzyści, lokalni samorządowcy i przedstawiciele Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty.

Wyników młodzieży szkół ponadgimnazjalnych gratulowała wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. - Zależy nam na tym, żeby w tych małych lokalnych ojczyznach wyeksponować uczniów szczególnie wyróżniających się. Warto podziękować tej młodzieży właśnie za to, że rozwijają swoje pasje, zainteresowania. Przede wszystkim te stypendia mają pomóc im rozwijać ich marzenia, żeby jak najlepiej mogli zrealizować to, na czym im najbardziej zależy. To mogą być uzdolnienia sportowe, konkretne wyniki w nauce i wysokość tego stypendium jest też uzależniona od tych osiągnięć – mówiła.

- Średnie w zasadzie powyżej 5.0 i oczywiście dodatkowo jakieś zainteresowania i osiągnięcia, wymierne wyniki, konkursy, olimpiady..., czyli to jest - można powiedzieć - najlepsza młodzież z terenu kaliskiej delegatury - dodała Violetta Słupianek, dyrektor delegatury kaliskiej Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty.

A stypendium to niecałe 260 zł miesięcznie.
Łącznie z terenu powiatu ostrowskiego stypendia otrzymało 13 uczniów. 
Listę nagrodzonych można znaleźć tutaj.

źródło www.faktykaliskie.pl