Mamy w Ostrowie szkołę, która bardzo wyróżnia się na tle publicznych placówek oświatowych. Mowa o szkole dwujęzycznej "Mądra Sowa", która znajduje się w kompleksie placówek przy ul. Krotoszynskiej. Szkoła cieszy się dużą popularnością ze względu na innowacyjne podejście do uczniów oraz rodziców. Już teraz możesz zapisać swoją pociechę do "Mądrej Sowy" lub zabrać udział w konkursie.

„Mądra Sowa”  to placówka niepubliczna na prawach szkoły publicznej, zorganizowana z myślą o Państwa dzieciach.

Co wyróżnia tą placówkę od innych?

  • szkoła otwarta jest 12 miesięcy,
  • organizowane są  ferie i półkolonie, w których mogą uczestniczyć również dzieci z zewnątrz  [oferta tutaj],
  • nauka w małych grupach,
  • swobodna komunikacja w języku angielskim,
  • zachęcanie uczniów do współpracy i nieskrępowanego myślenia,
  • rozmiłowanie dzieci w różnorodnych dziedzinach oraz w aktywności fizycznej.


W czasie tak wielu zawirowań, związanych ze zmianami w systemie edukacji, rodzi się wśród rodziców dużo pytań, wątpliwości i trosk. Zastanawiają się Państwo jak Wasze pociechy poradzą sobie w szkole, czy są na tyle dojrzałe emocjonalnie, aby podołać obowiązkom szkolnym? Czy konwencjonalny system nauczania przygotuje dzieci na wyzwania współczesnego świata? Jaka szkoła da podstawy, na których Wasze dziecko będzie mogło budować swoją przyszłość? "Mądra Sowa" wychodzi naprzeciw tym pytaniom i tworzy placówkę otwartą na potrzeby dzieci i ich rodziców.

Konkretne ułatwienia, jakie szkoła proponuje rodzicom, to stałe godziny otwarcia szkoły - codziennie od 7:30 do 16:30 - również w wakacje oraz zajęcia dydaktyczne prowadzone w trybie jednozmianowym. Oferta zajęć dodatkowych jest konsultowana z rodzicami i dostosowywana do potrzeb poszczególnych klas, tak aby zminimalizować konieczność wożenia dzieci na popołudniowe zajęcia w innych placówkach. Dla dzieci mających trudności w nauce organizowane są zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Czesne za nauczanie, pobyt w świetlicy oraz dwudaniowy obiad wynosi 350 zł miesięcznie, co jest możliwe dzięki dotacji edukacyjnej z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Więcej o szkole możesz dowiedzieć się na stronie tutaj, a zabrać udział w konkursie tutaj.


Sprawdź jak dużo rzeczy dzieje się na naszym facebooku:

...na przykład konkurs w którym możesz zabrać udział:

Kochani, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Mądra Sowa, ma przyjemność ogłosić konkurs na Najpiękniejsza Sówkę ????Zapraszamy...

Opublikowany przez Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa "Mądra Sowa" Czwartek, 11 czerwca 2020