Obecnie mamy w Ostrowie kino Komeda. Starsze osoby pamiętają, kiedy w Ostrowie Wielkopolskim mieliśmy 2 kina. Mowa o kinie Słońca oraz kinie Roma.

Oba kina znajdowały się około 300 metrów od siebie. Dawne Kino Słońce tzw Kino Pałacowe mieściło się przy ulicy Raszkowskiej w budynku z lat 1910-1911, z barokizującym szczytem, bogato zdobioną mansardą i stylowym frontonem. Na Zielonym Rynku w Ostrowie Wielkopolskim (od strony wschodniej) mieściło się Kino Roma, które następnie zmieniło nazwę na kino Target. 
Co ciekawe, budynek po dawnym Kinie Słońce kupił jeden z ostrowskich przedsiębiorców. W samym budynku znajduje się obecnie siedziba firma a w jej wnętrzu znajduje się bardzo dużo elementów związanych ze starym kinem. Od starych lamp, plakatów po krzesła kinowe w poczekalni. 

Dla osób zainteresowanych historią Ostrowa Wielkopolskiego obecnie istnieje możliwość spędzenia czasu w kinie zaaranżowanym na wnętrze nieistniejącego Kina Roma. W ostrowskim Muzeum 3D można zwiedzić kino z wnętrzem stylizowanym na dawne ostrowskie Kino Roma. Jego sala wyposażona jest w 15 miejsc siedzących.


W galerii zdjęć udostępnionych nam dzięki Pani Annie Wierzbie możemy zobaczyć stare plakaty zapowiadające seanse w kinie, sprzęt do wyświetlanie filmów. 
Na jednym ze zdjęć możemy zobaczyć Pana Leona Wojciechowskiego, wieloletniego operatora w kinie Roma.