Dieta pudełkowa może być doskonałym sposobem na zapewnienie sobie codziennych, pełnowartościowych posiłków. Smaczne i zdrowe dania dowożone są zawsze pod wskazany adres. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do wyboru konkretnej firmy cateringowej, warto przeanalizować niektóre kwestie po to, aby uniknąć niespodzianek w czasie korzystania z cateringu.

 

Czy catering dietetyczny ma swojego dietetyka?

Podstawą dobrego cateringu dietetycznego powinna być ścisła współpraca z profesjonalnymi dietetykami. Każde menu powinno być opracowane przez specjalistę, który zadba nie tylko o skomponowanie posiłków o określonej kaloryczności, ale też jak najlepiej zbilansuje te posiłki pod względem makroskładników. Wiedza ekspercka w kontekście tego, by wszystko, co finalnie otrzymujemy na talerzu, było przemyślane i dobrze dobrane to właśnie między innymi to, za co płacimy w abonamencie diety pudełkowej.  Zamawiając catering dietetyczny w Warszawie lub innym mieście na stronie https://www.wygodnadieta.pl/ otrzymujemy dietę ułożoną przez profesjonalnych dietetyków. Co więcej, istnieje też możliwość konsultacji co do wyboru konkretnej diety i jej rodzaju. Taka konsultacja pozwala na konfrontację naszych oczekiwań względem diety, rozwianie ewentualnych wątpliwości, stwarza okazję do zadania wielu nurtujących pytań, np. związanych z odchudzaniem. Po wykupieniu cateringu otrzymujemy możliwość stałego kontaktu z dietetykiem, i to bez dodatkowych kosztów. W obliczu takich perspektyw korzystanie z diety pudełkowej, która nie oferuje konsultacji dietetycznych, wydaje się dużo mniej atrakcyjne.

 

Czy można modyfikować dietę pudełkową?

Możliwość modyfikacji wybranej diety pudełkowej to niewątpliwie zaleta, która świadczy na korzyść konkretnego cateringu. Ważne jest, aby zarówno rodzaj diety jak i jej kaloryczność można było zmieniać w trakcie jej trwania. Oczywiście, decydując się na wybraną dietę pudełkową nikt nie ma zamiaru dowolnie modyfikować jej pod wpływem impulsu, ale też zupełnie nie o to chodzi w przypadku takiej możliwości. Ewentualna modyfikacja powinna bowiem dotyczyć sytuacji, kiedy taka zmiana konieczna jest z powodów zdrowotnych.

Zmiana kaloryczności przydaje się, ponieważ zapotrzebowanie na odpowiednią podaż kalorii zmienia się wraz ze zmianą naszej wagi. Im mniej ważymy, tym bardziej zapotrzebowanie to będzie się zmniejszać - i odwrotnie, im nasza waga jest wyższa, tym więcej energii musimy sobie dostarczać. Zatem jeśli chcemy walczyć z nadwagą czy otyłością, całkiem możliwe, że wraz z upływem czasu nieco zmniejszać będzie się nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli zaś naszym celem jest nabranie masy, być może zamiast zwykłej diety zapewniającej stosowną podaż energii zdecydujemy się na wybranie menu sportowego, który dostarczy odpowiedniej ilości białka do budowania masy mięśniowej - stąd przydatność zmiany nie tylko kaloryczności, ale i rodzaju diety. Dietę dla sportowców oferuje catering WygodnaDieta.pl, a oprócz menu o wysokiej zawartości białka w ofercie znajdują się też propozycje dla wegan, wegetarian, osób z obniżoną tolerancją na gluten, diabetyków i wiele innych. W zależności więc od tego, jaki cel chcemy osiągnąć, środki do niego prowadzące mogą wymagać drobnych modyfikacji - tego rodzaju niuanse zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.

 

Czy dany catering dietetyczny jest polecany?

W dzisiejszych czasach z poleceń znajomych korzystamy niemal bez ustanku. Nawet jeśli nasi najbliżsi nie korzystali z usług danej firmy, to z pewnością informacje na temat zadowolenia innych korzystających można znaleźć w sieci bez wysiłku. Sprawdzajmy więc opinie na temat diet pudełkowych. Część z nich może ustrzec nas przed złymi decyzjami, część zaś pomoże nam dokonać właściwego wyboru. Firmy cateringowe, mając świadomość tego, że wymiana opinii w wirtualnym świecie następuje w mgnieniu oka, starają się jak mogą i robią wszystko, by zadowolić Klientów.

 

Współpraca z profesjonalnym zespołem dietetyków, możliwość modyfikacji diety czy opinie na temat cateringu to te aspekty, które zdecydowanie warto brać pod uwagę, gdy czeka nas wybór konkretnej diety pudełkowej.