Warszawa to miasto, w którym nie można się nudzić, niezależnie od pogody. Zimą niektóre miejsca w stolicy zyskują jeszcze większy urok. Dodatkowo w Warszawie czeka również wiele typowo zimowych atrakcji dla wszystkich miłośników białego szaleństwa.

Sposobem na szybkie dotarcie do stolicy, bez korków i problemów na drogach, jest podróż lotnicza. Do Warszawy można dotrzeć z wielu polskich miast, takich jak: Szczecin (np.: https://www.fru.pl/tanie-loty/z-Szczecin-SZZ/do-Warszawa-WAW/), Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Poznań, Wrocław, Kraków. Zimą w stolicy czeka zarówno na przyjezdnych, jak i mieszkańców wiele atrakcji i możliwości przyjemnego i aktywnego spędzania wolnego czasu dla dorosłych i dla dzieci.

Królewski Ogród Światła

Jedną z najbardziej popularnych, a jednocześnie najpiękniejszych atrakcji miasta jest Królewski Ogród Światła, znajdujący się tuż przy pałacu w Wilanowie. Jest to plenerowa wystawa, w ramach której ułożono tysiące kolorowych diod w przeróżne kształty. Obejrzenie świetlnej instalacji to doskonały pomysł na urozmaicenie wieczornego spaceru po Warszawie dla całej rodziny. Po zmroku do wilanowskiego pałacu prowadzi ponad 70-metrowy podświetlany tunel, w którym gra muzyka klasyczna. Dalej na gości ogrodu czekają przeróżne świetlne instalacje, drzewka, pergole, karoce, fontanny i wiele innych.

Górka Szczęśliwicka

Górka Szczęśliwicka to kompleks parkowy usytuowany w zachodniej części warszawskiej Ochoty. Znajduje się w nim sztucznie usypane wzniesienie, będące jednocześnie najwyższym punktem stolicy. Największą atrakcją Górki Szczęśliwickiej jest ośrodek narciarski, w którym nie brakuje śniegu. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy kochają jeździć na nartach bądź snowboardzie, a nie chcą wyjeżdżać z miasta. Co więcej, na stoku pracuje wielu instruktorów, którzy pomogą szkolić nowe umiejętności. Na miejscu organizowane są także ferie zimowe dla dzieci oraz weekendowe szkółki narciarskie.

Lodowiska w Warszawie

Zimą na terenie Warszawy dostępnych jest wiele ślizgawek, z których największą atrakcją są lodowiska odkryte, np. przy Pałacu Kultury i Nauki. Jazda na łyżwach to świetna zabawa dla każdego niezależnie od wieku. W większości obiektów istnieje możliwość wypożyczenia łyżew i kasków, dlatego też ma potrzeby kupować własnego sprzętu. Inne dostępne dla miłośników białego szaleństwa lodowiska na terenie Warszawy to: Figlowisko przy al. Komisji Edukacji Narodowej, Stadion PGE Narodowy, Torwar, Lodowisko w Wawrze, Targówek czy ślizgawka na placu Europejskim.

Hala Gwardii w Warszawie

Hala Gwardii to miejsce dla wszystkich, którzy zgłodnieli podczas realizacji wszelkich zimowych aktywności dostępnych w stolicy. Ogromne targowisko zapewnia odwiedzającym różnorodność produktów, zwłaszcza regionalnych. Co więcej, na terenie obiektu często odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, a nawet organizowane są ferie dla dzieci. Na miejscu można zjeść smaczny obiad lub rozgrzać się kuflem grzanego piwa.