Górecznik to miejsce spotkań, zabawy, relaksu i nauki. Łatwo tam trafić, gdyż cały kompleks znajduje się przy głównej trasie do Wrocławia. Nie trudno go przegapić kierowcom, ponieważ na przeciwko tego miejsca stoi niebieski wóz policyjny z napisem PARKING,  a kierowcy są bardzo wyczuleni na policyjne radiowozy przy drodze  – jest to jednak makieta, która pozwala kierowcom zwolnić i dostrzec z boku wielkie drewniane figury przy wejściu do całego kompleksu, namiot wigwam, drewnianą restaurację oraz jezioro z pomostami.

 

Górecznik słynie z dobrej atmosfery i jedzenia, dzięki temu wiele osób chętnie zatrzymuje się w tym miejscu na dobrą rybkę – wybór ogromny! Rodziny z dziećmi przyjeżdżają tu na spacery, do Mini Zoo czy pooglądać ścieżkę edukacyjną i poczytać informacje zebrane na temat różnych zwierząt. W parku panuje cisza, a czas miło płynie.

 

Wielką atrakcją dla najmłodszych  jest na pewno Mini Zoo. "Mogą w nim zobaczyć Strusia, Pawia, Dzika, owce czy też Koziołka. Jest też Chatka Czerwonego Kapturka z multimedialna bajką i Bajka Jasia I Małgosi z ruchomymi postaciami także z multimedialnym podkładem. Wszystko to połączone jest z ścieżką przy której wystawione są eksponaty z dawnego gospodarstwa, które przypominają naszym spacerującym dawne lata, najmłodsi mogą zobaczyć jak wyglądała kiedyś magiel, suszarnia do ziarna, młocarnia, oraz wiele innych maszyn rolniczych co znają tylko z opowiadań swoich dziadków i pradziadków. Jest i plac zabaw dla przedszkolaków przy którym można słuchać bajek, opowiadań oraz muzyki dla dzieci."

 

W Góreczniku organizowane są różne imprezy tematyczne oraz wesela, spotkania okolicznościowe. Jest duży parking dla samochodów czy autokarów oraz przemiła obsługa w restauracji.

 

Kto jeszcze nie był w Góreczniku, to serdecznie zapraszam do tego miejsca i oczywiście na stronę internetową, gdzie znajdziecie Państwo wszystkie informacje, galerię zdjęć,  menu i mapkę dojazdu.

 

http://www.gorecznik.pl/