Kacper Zaremba ma dopiero 11 lat, bardzo lubi poznawać nowych ludzi i i opowiadać im o historii swojej miejscowości.

W powiecie ostrowskim znajduje się miejscowość Raduchów, w której większość domów jest opuszczonych, a czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu. Nieliczni, którzy zostali, wkrótce będą musieli opuścić swoje domy. Podobna sytuacja czeka Kacpra i jego rodzinę, która na początku roku otrzymała pismo z Zarządu Wód Polskich, że do lipca tego roku musi opuścić swój dom. 
Temat Raduchowa jako wioski, którą wkrótce zaleje wielka woda podejmowaliśmy pod koniec zeszłego roku.

Cały artykuł znajdziecie TUTAJ 

Temat ten na tyle zainteresował internautów, że do Raduchowa zaczęły zjeżdżać tłumy turystów. W weekendy małą miejscowość w gminie Sieroszewice odwiedza nawet kilkaset osób chcących zobaczyć to, co niebawem ma znaleźć się pod wodą. 
Turyści nie znając zbytnio miejscowości, zwykle chodzą po opuszczonych budynkach szukając pozostałości po żyjących tutaj wiele lat temu rodzinach. 
Na przeciw zainteresowaniu miejscowością wyszedł 11-letni Kacper Zaremba, który postanowił zostać przewodnikiem turystycznym po malowniczo położonej wiosce. 
Dzięki Kacprowi możemy poznać zarówno historię wioski jak i zobaczyć miejsca, których z pewnością byśmy sami nie znaleźli. 
Jednym z ciekawych miejsc są pozostałości po pałacu w Raduchowie. W czasach swojej świetności w pałacu, który był majątkiem dziedzica Daszkiewicza. 

Dobra prawdopodobnie znajdowały się w rekach niemieckich do 1920 r., następnie przeszły w ręce Zdzisława Daszkiewicza h. Korybut (1888-1965), syna Józefa i Witoldy Chrzanowskiej. Zdzisław ożeniony był z Ireną Łucją Daszkiewicz (1891-1945), z którą mieli troje dzieci: Konstantego, Stanisława i Barbarę. W 1926 r. majątek Daszkiewiczów miał 301,27 ha, w tym 222,38 ha ziem uprawnych, 39,5 ha łąk i pastwisk, 18 ha lasu, 11,17 ha nieużytków oraz 10,22 ha wody. Do oszacowania podatku gruntowego wykazywano 1029 talarów dochodu- czytamy na stronie polskiezabytki.pl 

Pałac w Raduchowie został rozebrany w okresie wojennym jednak pozostałości po nim pozostały, a w ich miejsce zaprowadzi oczywiście 11-letni Kacper. 
Tak wyglądał Pałac w Raduchowie: 


Kacper na trasie swoich wycieczek pokazuje również starorzecze rzeki Prosny, opuszczone domy, miejsce gdzie Niemcy mordowali Polaków oraz wiele innych ciekawych miejsc. 
Kacper ma 2 rodzeństwa, Zuzię i małego Mikołaja. Co warte uwagi, jeśli któryś z turystów da Kacprowi coś za oprowadzanie po Raduchowie- Kacper dzieli po równo dla siebie i rodzeństwa. 


Mama Kacpra jest z niego dumna i nie zamierza przeszkadzać mu w tym co bardzo lubi. Jak sama mówi: W niedzielę wiemy, że Kacper jak już ruszy w teren to szybko nie wróci.  Kacper to zaradny i mądry chłopiec lubi rozmawiać z ludźmi i bardzo chętnie nawiązuje nowe kontakty. Z całym sercem i zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki .Lubi jeździć rowerami i quadami . Interesuje się zabytkowymi pojazdami i budowlami i historią. 

Jeśli chcecie, żeby Kacper oprowadził Was po Raduchowie- zaproście go do znajomych na facebooku, napiszcie wiadomość i umówcie na spotkanie. 
Kacpra znajdziecie TUTAJ