Okolice Koszalina w północno-zachodniej Polsce są bardzo bogate w różnego rodzaju atrakcje. Z pewnością nie będą się tu nudzić ani dzieci, ani dorośli – każdy znajdzie coś dla siebie. Listę miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić w wolnym czasie przygotował dla Was portal Noclegowo.pl

 

 

Koszalin – atrakcje

 

Koszalin to historyczne miasto, założone w XI wieku. Pozostawało ono pod zwierzchnictwem książąt pomorskich, a z czasem stało się rezydencją biskupów kamieńskich. Można tu więc podziwiać wiele zabytków, powstałych na przestrzeni wieków. Jednymi z ciekawszych są z pewnością: wybudowana w XIV wieku katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, ewangelicko-augsburską kaplicę pw. św. Gertrudy, Park Książąt Pomorskich z XIX wieku oraz powołane do życia w roku 1947 muzeum. Poza miejscami, w których poznacie historię miasta, warto udać się także na wieżę widokową na Chełmskiej Górze, z której rozpościera się piękna panorama. W Koszalinie nie brakuje również atrakcji dla dzieci. Ze swoimi pociechami koniecznie sprawdźcie, co przygotowały w swojej ofercie: Park Wodny Koszalin oraz niedaleki park linowy Cascaderpark. Niecodzienną atrakcją może stać się wizyta w Archery Fun Park – gwarantujemy Wam, że jeszcze nie graliście w zbijaka w tak zaaranżowanej przestrzeni! Miłośników motoryzacji namawiamy natomiast na podróż do Muzeum Aut Zabytkowych w Mścicach. Warto rozważyć tę wycieczkę, jeśli planujecie wyjazd nad jezioro Jamno.

 

Mielno i Unieście – co warto zobaczyć?

 

Szczególną atrakcją dla rodzin w – oddalonym od Koszalina zaledwie o 13 kilometrów – Mielnie, jest z pewnością Grodzisko słowiańskie. Odwiedzając je będziecie mieli niepowtarzalną okazję na przymierzenie średniowiecznej zbroi, a także odkrycie tajników strzelania z łuku. W Średniowiecznym Grodzisku poćwiczycie kaligrafię i dawne tańce, a na koniec wybijecie nawet własną monetę! Dzieci z pewnością zachwyci też spotkanie z prawdziwym rycerzem. Na mapie miejscowości jest jeszcze jeden obowiązkowy punkt – Leśna Pętla Przygód i Tajemnic. Wielkie szyszki, bunkry, kładki, ścianka wspinaczkowa – to tylko kilka elementów, które będziecie musieli pokonać przemierzając ścieżkę przyrodniczą w Mielnie. Po dniach pełnych wrażeń, możecie odpocząć nad morzem lub nad brzegiem jeziora w pobliskim Unieściu. To właśnie tutaj Jamno łączy się z wodami Bałtyku.

 

Atrakcje w okolicach Koszalina

 

Co jeszcze warto zobaczyć, gdy udajemy się do Koszalina i okolic? Wycieczka na północny-wschód od miasta ucieszy sympatyków obcowania z naturą. Znajdziecie tu aż dwa rezerwaty przyrody. Pierwszy z nich, Bielica, jest oddalony od Centrum o niespełna 10 kilometrów. Kolejny – Jodły – odwiedzicie w Karnieszewicach, na drodze do Słupska. Będąc niedaleko tej cichej miejscowości, warto również skierować się w stronę Kołzina, gdzie podziwiać można przepiękne arboretum. Miejsc, w których odpoczniecie od zgiełku nie brakuje także na północny-zachód od Koszalina. W pobliskiej Dobrzycy koniecznie zajrzyjcie do Ogodów Tematycznych Hortulus. Jeśli macie ochotę na dłuższy wypad, wybierzcie kierunek północny. Oprócz Mielna i Unieścia, warto odwiedzić też inne nadmorskie miejscowości. W Chłopach spędzicie przyjemny dzień w Wiosce Rybackiej, a w Sarbinowie poczujecie przyjemną, morską bryzę, spacerując po tutejszej promenadzie. Po drodze możecie wstąpić jeszcze do Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy.

 

Jak widać, warto odwiedzić Koszalin i jego okolice, jeśli uwielbiamy aktywny wypoczynek na łonie przyrody oraz poznawanie ciekawostek historycznych. To także idealne miejsce na rodzinny urlop, który zadowoli zarówno dzieci, jak i rodziców. Mamy nadzieję, że nasz spis ułatwi Wam planowanie wypoczynku na Pomorzu Zachodnim.