Około 3 godziny drogi od Ostrowa Wielkopolskiego, ogromny park wodny, który zostanie otwarty już w lutym.

32 zjeżdżalnie wodne, 18 basenów, 740 palm i możliwość surfowania pod dachem. Brzmi fantastycznie, prawda? A to wszystko już od 20 lutego w Suntago Water Poland pod Warszawą. To będzie największy zadaszony park wodny w Europie!

Budowa jednej z najbardziej wyczekiwanych atrakcji w Polsce zakończyła się pod koniec ubiegłego roku. Park of Poland to ogromna inwestycja. W grudniu National Geographic informował, że na budowie zużyto trzykrotnie więcej betonu niż przy budowie katowickiego Spodka, tyle stali, ile waży 13 Międzynarodowych Stacji Kosmicznych i 10 500 m2 szyb, co stanowi równowartość powierzchni 20 boisk do koszykówki.


Na terenie parku czekać będzie aż 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 m2, w tym basen z falami, basen relax z tzw. dziką rzeką, basen "Rzeka przygód", 3 baseny solankowe Dead Sea, 5 basenów witalnych i wodny plac zabaw. Oprócz tego 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3,2 km oraz 10 saun. Wielką atrakcją parku będzie maszyn Surf-Air, która zapewni możliwość surfowania pod dachem. Ponadto zewnętrzny wodny plac zabaw z ciepłą wodą oraz bary i restauracje.

W Suntago Water Poland poczujemy się jak na egzotycznych wakacjach Gotowa jest instalacja nawiązująca do kambodżańskiej świątyni Angor Wat, a egzotycznego klimatu dodają palmy, których jest 740 i zostały przywiezione z różnych zakątków świata.

Miejsce jest skierowane zarówno do tych gości, którzy przyjadą na kilka godzin, jak i do tych, którzy planują dłuższy wypoczynek - wybudowana została pokaźna baza noclegowa z 92 bungalowami a w przyszłości w okolicy mają stanąć dwa hotele, które będą połączone z parkiem tunelami.

Jesteście ciekawi jak wygląda Suntago Water Poland? Poniżej krótka prezentacja video, więcej informacji i zdjęcia na stronie: https://parkofpoland.com/

źródło: National Geographic