Grupa Odnowy Wsi i Sołtys - na czele z uzdolnioną artystycznie mieszkanką wsi Pauliną Urban postanowili odnowić wiatę przystankową. Dodać należy, że przez ponad dwa lata ubiegaliśmy się o wymianę zniszczonej wiaty przystankowej niestety bezskutecznie.

Nie udało nam się również zaplanować zakupu wiaty z funduszu sołeckiego z uwagi na ważniejsze potrzeby. Koszt zakupu wiaty to ponad 3 tyś.zł. Mając jednak na uwadze, że nasza wiata jest bardzo brzydką wizytówką wsi, podjęliśmy decyzję, że ją odmalujemy. Nie chodziło tylko o odświeżenie wiaty, ale o jej odnowienie z „pomysłem”. Z jednej strony mieliśmy starą wiatę, najbardziej nieestetyczne miejsce we wsi, z drugiej pomysł i chęci, brakowało tylko funduszy. Odnowa wiaty wymagała wielu godzin pracy społecznej. Do prac przystąpiliśmy na początku maja zaczynając od renowacji dachu, który po dokładnej analizie bardzo nas przeraził, bo jak się okazało nadawał się tylko do wymiany. Dzięki lokalnej Firmie Grażka Państwa Czarnotów nieodpłatnie został zamontowany nowy dach. Przystanek został wyczyszczony, ubytki załatane, podłoże zagruntowane. Dalej to już wielogodzinna praca naszej artystki. Niezbędne materiały do malowania zakupiła Gmina Ostrów Wielkopolski.
W pierwszym etapie prac, tym przygotowawczym uczestniczyli: Tomasz Jurek, Piotr Niełacny, Mikołaj Fischer, Marek Pawlak, Robert Urban, Paulina Urban, Remigiusz Czarnota, Małgorzata Czarnota i Sołtys. Samym przygotowaniem projektu, malowaniem podkładu i artystycznym malowaniem obrazów zajmowała się już nasza uzdolniona Paulina Urban, którą wspierał mąż Robert. W efekcie na dotychczas zniszczonym, nudnym przystanku zakwitła łąka z makami, możemy podziwiać piękne polne kwiaty: habry i rumianki…, których w naszej przestrzeni coraz mniej. 
Serdecznie dziękuję członkom Grupy Odnowy Wsi, którzy zaangażowali się w pracę, w szczególności jednak Paulinie Urban i Jej mężowi za wiele godzin pracy i te piękne dzieła. Dziękuję Firmie Grażka- Państwu Czarnotom za nowe zadaszenie i Z-cy Wójta Gminy Panu Antoniemu Hadrysiowi za zorganizowanie środków na farby i pędzle. Jest szansa, że niebawem posadzka przystanku zostanie wyłożona kostką przez Firmę, która buduje ścieżkę rowerową. Byłoby to dopełnieniem naszych prac. Trzymam kciuki, że się uda i z góry dziękuję. Mam nadzieję, że wykonana praca będzie cieszyć oko nie tylko naszych mieszkańców ale i tych przejeżdżających wkrótce piękną ścieżką rowerową. 
Z pewnością przystanek będzie się nas wyróżniał wśród innych miejscowości w Gminie.
A może znalazł by się sponsor na ładną tablicę ogłoszeń???, któremu pięknie podziękujemy na naszej stronie. 
Dla porównania przedstawiam państwu zdjęcia starego przystanku, zdjęcia z przebiegu prac i ostateczny efekt.