Czy istnieje rodzaj odzieży, która spełniałaby wszystkie nasze oczekiwania? Choć rozwiązania idealnie oczywiście nie istnieją, to odzież softshellowa wydaje się idealnym wyposażeniem garderoby każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu. Szczególnie podczas nadchodzących miesięcy, gdy temperatura znacznie spadnie, a warunki atmosferyczne ulegną pogorszeniu. Kurtki softshellowe świetnie poradzą sobie zarówno z uporczywym wiatrem, jak i niską temperaturą. Do tego zapewnią optymalny komfort, co pozwoli nam cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu o każdej porze roku. Chyba nikogo nie trzeba do nich dłużej przekonywać!

Dlaczego właśnie odzież softshellowa?

Odzież sofsthellowa to rodzaj odzieży, która powstała w opozycji do tzw. hardshellu, obejmującego odzież termoaktywną, polar oraz kurtkę wyposażoną w membranę. Wykonana jest z oddychającej i wiatroodpornej tkaniny, czyli softshellu. Stanowi świetny zamiennik polaru i odzieży z membraną – sprawdzi się zarówno w trakcie wyjazdu w góry, jak i podczas uprawiania sportu. Wspaniale sprawdzi się nawet w trudnych warunkach np. kiedy podczas wędrówki zaskoczy nas burza w górach. To najlepszy wybór dla wszystkich, którzy uprawiają sporty outdoorowe i potrzebują odzieży oddychającej, która zapewni też odpowiednie ciepło.

Zalety kurtek softshellowych

Kurtka softshellowa to idealne okrycie wierzchnie na chłodniejsze miesiące. Dzięki znakomitym właściwościom izolacyjnym wykorzystamy ją zarówno jesienią, jak i zimą. Podstawową zaletą modeli dostępnych w sklepie internetowym E-horyzont.pl jest przód z wiatroszczelną podszewką, zapobiegającą wychłodzeniu ciała oraz duża elastyczność materiału, pozwalająca na swobodę ruchów. Dodatkowo wykonane są z lekkiego i wytrzymałego materiału, który sprawdzi się w każdych warunkach i będzie odporny na uszkodzenia zewnętrzne. Wysoka bi-elastyczność i oddychalność kurtek softshellowych wpisuje się w pierwotną ideę tego rodzaju odzieży, która zakładała maksymalny komfort i czerpanie przyjemności z aktywności na świeżym powietrzu, nawet wówczas, gdy temperatura diametralnie spadnie.

Przydatne dodatki

Nie zapominajmy, że kurtka softshellowa powinna nie tylko sprawdzać się podczas szczególnych warunków zewnętrznych, lecz także cechować się wysoką funkcjonalnością. W co powinien być wyposażony idealny model takiej odzieży? Z pewnością warto, aby kurtka softshell posiadała:

  • chowany w kołnierzu kaptur z regulowanym polem widzenia;
  • kieszenie na biodrach na drobiazgi;
  • kieszeń na ramieniu z odpornym na ścieranie laminowanym wzmocnieniem;
  • praktyczną kieszeń wewnętrzną, w której schowamy ważne przedmioty lub dokumenty.

Jak dbać o kurtki softshellowe?

Softshell, podobnie jak i inne materiały, będzie nam służył przez wiele sezonów, pod warunkiem, że odpowiednio o niego zadbamy. Istotna będzie zarówno odpowiednia impregnacja, jak i czyszczenie. W obu przypadkach należy stosować się przede wszystkim do zaleceń producentów, którzy na metce umieszczają zazwyczaj wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji.

Impregnacja. W zakresie impregnacji powinniśmy korzystać z preparatów przeznaczonych stricte do kurtek softshellowych. Wszystko po to, aby nie uszkodzić struktury materiału i nie przyczynić się do uszkodzenia ich właściwości. Jakie środki warto zakupić? Przede wszystkim powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni środek do prania oraz preparaty do pielęgnowania wodoodpornej warstwy odzieży softshellowej. Wykonując regularną impregnację, będziemy mieć pewność, że właściwości tkaniny nie ulegną zmianie przez cały okres użytkowania.

Pranie. Powinno przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta. Chociaż odzież softshellowa nie posiada zazwyczaj membrany, to przyjmuje się, że powinniśmy ją prać tak, jak odzież membranową – oczywiście, używając produktów piorących do softshellu. Warto dbać o kurtki softshellowe regularnie, ponieważ ewentualny brud i pot mogą prowadzić do zatykania porów i obniżenia właściwości materiału.

Szukasz kurtek softshellowych? Zajrzyj do sklepu internetowego E-horyzont i wybierz jeden z modeli kurtek softshellowych męskich dla siebie!