W Śliwnikach w gminie Nowe Skalmierzyce stoi pałac wybudowany w latach 1848-1850. Został on teraz z z pietyzmem dawnej świetności odnowiony i zyskał dawny blask.

Neogotycki pałac-zamek wybudowany w latach 1848-1850, prawdopodobnie według projektu Karola Würtemberga dla Jana Nepomucena Niemojowskiego. Rozbudowywany w 1898 dla Wincentego Niemojowskiego. Posiada nieregularną bryłę o 2-3 kondygnacjach, z 4 narożnymi wieżami. Pałac otacza dobrze utrzymany park krajobrazowy o powierzchni 10,5 ha. W 1887 roku otoczono go częściowo strzyżonym żywopłotem z głogu, dzikiej róży i bzu. Zdewastowany w latach powojennych zamienił się w ruinę. Wnętrza niegdyś bogato wyposażone dziś świecą pustkami.
Według legendy w podziemiach pałacu schowana jest broń, która miała zostać przerzucona do ówczesnego Królestwa Polskiego. Tajemnice te nigdy nie zostały odkryte przez ówczesne władze pruskie. Nawet dzisiaj nie znamy całej prawdy na ten temat- rozbudowana sieć piwnic została zagruzowana. W pałacu bywały takie osobistości jak Lipscy, Skórzewscy, Jan Pruski, Teofil Morawski herbu Korab, Wit Górzeński czy Antoni Szczaniecki. Jan Nepomucen Niemojowski zmarł w 1873 roku i został pochowany wraz z żoną na cmentarzu przykościelnym w sąsiadujących Skalmierzycach. Na nagrobku znajdują się jego herby rodowe.

Od roku 2011 trwają systematyczne prace renowacyjne samego pałacu. Obiekt zyskał dawny blask, odnowiony pałac to przykład pietyzmu przy odnawianiu połączonego z ogromnym nakładem finansowym. Dzięki temu obiekt, który jeszcze kilkanaście lat temu popadał w ruinę, dziś jest jedną z pereł architektonicznych powiatu ostrowskiego.