W Ostrowie Wielkopolskim pojawiło się pierwsze malowidło wykonane w technice 3D. Malowidło można obserwować z Parku Olbrzymich Owadów na terenie kompleksu Piaski Szczygliczka.

Patrząc na malowidła pod określonym kątem, mamy wrażenie trójwymiarowych obiektów. Za grafikę odpowiedzialna jest ekipa Wypisz Wymaluj 
Malowidła 3D to niesamowite połączenie sztuki ulicy i malarstwa iluzjonistycznego. Zaprojektowane są tak, że gdy staniemy w odpowiednim miejscu obraz zyskuje dodatkową głębię, otwierają się rozległe przestrzenie, a narysowane na chodniku lub murze fantastyczne stwory nagle ożywają.
Wkrótce przy grafice postawiona zostania tablica, na której wyczytamy pod jakim kątem najlepiej obserwować malowidło by zobaczyć najlepszy efekt. 

Takie zjawisko uzyskać możemy poprzez złudzenie optyczne, czyli błędną interpretację obrazu przez mózg pod wpływem kontrastu, cieni, użycia kolorów, które automatycznie wprowadzają mózg w błędny tok myślenia. Złudzenie wynika z mechanizmów działania percepcji, które zazwyczaj pomagają w postrzeganiu.