Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów w Antoninie to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę, komfortowe warunki wypoczynku i klimat, którego nie znajdziemy w żadnych nowoczesnych budynkach.

Zanim zajrzymy do środka pałacu, przyjrzyjmy się temu, co go otacza. Wokół pałacu rozciąga się bowiem park w stylu angielskim, zachęcający do spacerów zarówno w dzień, jak i wieczorami i nocą. Bogata szata roślinna w sąsiedztwie strumienia, staw z wysepką, na której znajduje się wykonany z marmuru nagrobek córek Radziwiłła – Fryderyki Heleny i Luizy oraz śliczne drewniane mostki sprawiają, że klimat parku jest naprawdę wyjątkowy. Dużą popularnością wśród pałacowych gości cieszy się także spory taras – miejsce odpoczynku przy kawie i deserach.


Pałac zbudowany został w latach 1822-1824 przez Karla Friedricha Schinkla dla księcia Antoniego Radziwiłła. Już wtedy Drewniany, oszalowany, na podmurówce, powstał na planie krzyża greckiego - korpus główny o kształcie oktagonalnym, do którego dobudowano cztery niższe skrzydła. Elewacja pomalowana jest na kolor tzw. żółci cesarskiej. Całe wnętrze korpusu głównego zajmuje wielka, trójkondygnacyjna sala o ozdobnym stropie, wsparta na filarze mieszczącym przewody kominowe z kominków, przyozdobiona trofeami myśliwskimi. Dawniej odbywały się w niej koncerty. Jedno ze skrzydeł mieści klatkę schodową wiodącą na wewnętrzne balkony, prowadzące do pokoi mieszkalnych w pozostałych trzech skrzydłach.

 

Remont pałacu rozpoczął się w 1975 roku i trwał trzy lata. Pomimo remontu w pałacu pozostał historyczny charakter, pozwalający poczuć niezwykłą atmosferę panującą w dawnej siedzibie Księcia Antoniego. Wystrój, muzyka Chopina i kunszt szefa pałacowej kuchni zapewniają ucztę dla ciała i dla ducha. Obecnie bowiem w pałacu mieści się restauracja i hotel, który zapewnia 28 miejsc noclegowych w 14 stylowych pokojach i apartamentach pałacowych.

Pałac Myśliwski oferuje wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku, wśród lasów i okolicznych wód. Przyjedź, przekonaj się, że Antonin jest piękny. Gwarantujemy, że będziesz tam wracał.