Wybierasz się na wakacje z rodziną lub znajomymi? Oprócz zaplanowania podróży, zarezerwowania biletów lotniczych czy opłacenia pokojów w hotelu, warto również zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie. Nie musisz szukać indywidualnych polis, dopasowanych do potrzeb i wymagań każdego uczestnika wyjazdu. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie ubezpieczenie grupowe, które obejmie ochroną wszystkie bliskie Ci osoby.

Co to jest grupowe ubezpieczenie podróżne?

Osoby wybierające się za granicę w grupie – np. rodzina lub znajomi – mają możliwość wykupienia pojedynczej polisy, która obejmie swoją ochroną wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie grupowe zapewnia natychmiastową pomoc w takich samych obszarach i na podobnych zasadach, co polisy indywidualne. Gwarantuje m.in. zwrot kosztów leczenia, transportu i ratownictwa, NNW czy usługę assistance. Umożliwia również wykupienie dodatkowych rozszerzeń, chroniących np. od szkód powstałych wskutek pandemii choroby zakaźnej (w tym COVID-19). Polisę grupową zazwyczaj można wybrać dopiero wtedy, gdy liczba uczestników danego wyjazdu przekroczy minimum ustalone przez ubezpieczyciela.

Jakie zalety ma ubezpieczenie grupowe?

Istnieje kilka korzyści z zakupu grupowego ubezpieczenia podróżnego. Jedną z nich jest konieczność opłacenia tylko jednej polisy. Nie musisz osobno robić przelewów za każdego uczestnika wyjazdu. Zmniejsza się także liczba dokumentów. Dzięki polisom grupowym ilość umów potrzebnych do ubezpieczenia wszystkich osób jest znacznie ograniczona. Możesz od razu załatwić wszystkie formalności dla całej grupy. Zasada ta obejmuje również sytuację, w której jeden członek wyjazdu musi z jakiegoś powodu anulować rezerwację. Zaletą ubezpieczeń grupowych na wyjazd za granicę jest również często niższa cena. W przeliczeniu na jedną osobę zapłacisz mniej, niż wynosi koszt standardowej indywidualnej polisy.

Warto podkreślić, że w przypadku ubezpieczenia grupowego każdy uczestnik wyjazdu ma taki sam poziom ochrony. Rozwiązanie to gwarantuje łatwy dostęp do szczegółów czy zasad egzekwowania danej polisy. Jeśli osoba, która planowała wycieczkę zostanie poszkodowana i nie może uzyskać informacji o zakresie ochrony ubezpieczenia (ponieważ np. przebywa w szpitalu), inni członkowie rodziny lub znajomi objęci ochroną bez problemu uzyskają dostęp do szczegółów ubezpieczenia.

Czy warto wykupić ubezpieczenie grupowe na wyjazd za granicę?

Niezależnie od tego, czy wybierasz się z bliskimi do egzotycznego kraju, czy też do popularnych kurortów turystycznych, warto zatroszczyć się o odpowiednią ochronę. Ubezpieczenie grupowe gwarantuje nie tylko spokojny, beztroski odpoczynek, ale także ułatwia przygotowania do wyjazdu, pozwala obniżyć jego całkowity koszt oraz zapewnia wszystkim podróżującym ochronę na takich samych zasadach.

https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/ubezpieczenia-grupowe/